odhadce nemovitostí

odhadce nemovitostí

21.09.2015

...také jsem se chtěla zeptat,jestli musím platit odhadce nemovitosti,když s majitelem nemám podepsanou žádnou kupní smlouvu a ani hypotéku (je jen předschválená)...jelikož nejsem s chováním prodávajícího spokojená, tak jsem z koupi vycouvala...a nyní chce at mu zaplatím odhadce nemovitosti a zprostředkování kupních smluv (vše řešíme bez realitky)

Odpovědi na dotaz

Re: odhadce nemovitostí

POkud nebyla ani podepsána kupní smlouva, nevidím na základě čeho by chtěl prodávající za odhad. Jinak je to jak píše paní Váňová. Zřejmě tam je podepsána jiná forma smlouvy a tam by měly být stanoveny podmínky

Re: odhadce nemovitostí

Pokud prodávající chce skutečně svoji nemovitost prodat, může jak znalecký posudek, tak vyhotovené smlouvy použít v případě jiného kupujícího. Není obvyklé, aby se odhad nemovitosti pro účely platby daně z nabytí nemovité věci pro potřebu FÚ pořizoval před podpisem kupní smlouvy. Má-li prodávající jiný typ znaleckého posudku, např. odhad ceny tržní, obvyklé, pak také nese sám náklady na pořízení, Vás se to netýká, pokud jste se ale nedomluvili jinak. V takovém případ byste se měla nejspíše obrátit se svým dotazem na nějakou advokátní kancelář.

Re: odhadce nemovitostí

Váš dotaz ohledně úhrady nákladů za odhad mi není vůbec jasný. Nevím, jak by mohlo dojít k takovému požadavku, např. pokud jste podepsala smlouvu o zajištění obchodu s advokátní kanceláří? Nebo např. máte platnou rezervační smlouvu, v níž se zavazujete v případě odstoupení od ní uhradit vzniklé náklady? Píšete, že jste neuzavřela KUPNÍ SMLOUVU, usuzuji tedy, že možná máte podepsánu nějakou jinou dohodu.... V případě, že jste nic takového nedomlouvali, nerozumím tomu, proč se zde ptáte, zda musíte zaplatit za odhad. Podobných nedorozumění může vzniknout řada, aby se lidé vyhnuli zmatkům a nesvárům, najímají si odborníky - realitní makléře.

Re: odhadce nemovitostí

Pokud řešíte vše bez RK pak nemusíte nic a nebo musíte na základě své morální zodpovědnosti splnit to na čem jste se s druhou stranou dohodli. Tady je každá rada drahá. Ale zřejmě jste chtěli ušetřit za provizi.

Re: odhadce nemovitostí

Dobrý den, pokud jak píšete, jste nepodepsala žádnou smlouvu potom samozřejmě nemáte žádnou povinnost cokoli platit. Je zvláštní, že po Vás prodávající chce zaplatit odhad, který vyžaduje banka a byl by součástí případné Vaší hypotéky, prodávající tento odhad k ničemu nepotřebuje. Jedině pokud má na mysli odhad pro finanční úřad, který ale ve většině případů stejně objednává a platí prodávající. Pokud budete kupovat jinou nemovitost, nechte si vyhotovit smlouvy od advokáta a nechte zkontrolovat list vlastnictví.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY