Odstoupení od rezervační smlouvy

Odstoupení od rezervační smlouvy

03.04.2016

Dobrý den, mám dotaz zda mohu odstoupit od rezervační smlouvy na pronájem bytu. Tuto smlouvu jsem podepsala před 5 dny. Není v ní uvedena možnost, jak od smlouvy odstoupit. Jen pokud do stanoveného termínu ze své vlastní vůle nepodepíšu podnájemní smlouvu, tak rezervační poplatek propadá. Mě se bohužel během těchto pár dnů stalo to, že nájemci v mém vlastním bytě mi dali výpověď a bylo by pro mě neekonomické, přímo likvidační platit 2 byty. Proto bych chtěla od smlouvy odstoupit. Jaké mám možnosti? Mohu využít práva odstoupit od smlouvy uzavřené na dálku do 14 dní od podpisu? Mikulíková

Odpovědi na dotaz

Re: Odstoupení od rezervační smlouvy

Dobrý den. Opravdu záleží na obsahu smlouvy. Ale pravděpodobně bude smlouva platná a bude záležet na dohodě s makléřem. Opravdu je vždy dobře zvážit co podepisujete a jaký to má následek. Život takové situace přináší.

Re: Odstoupení od rezervační smlouvy

Dobrý den paní Mikulíková, využití Vašeho práva odstoupit od smlouvy ve 14-ti denní lhůtě od podpisu záleží na tom, kde a jakým způsobem jste rezervační smlouvu na pronájem bytu uzavřela. Pokud to bylo jak uvádíte "na dálku", tedy jste rezervační smlouvu nepodepsala v provozovně realitní kanceláře a současně jste před podpisem této smlouvy nebyla informována o možnosti od smlouvy odstoupit, máte skutečně právo od smlouvy odstoupit ve lhůtě do jednoho roku a 14 dní od podpisu smlouvy. V opačném případě platí podmínky, které jsou uvedeny v rezervační smlouvě. Pokud máte zájem, mohu Vám poslat vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy. Přeji pěkný den.

Re: Odstoupení od rezervační smlouvy

Dobrý den, neznám znění Vaší rezervační smlouvy ani zprostředkovatelské mnohdy bývají tyto smlouvy provázané. Určitě bych kontaktovala makléře a snažila se s ním dohodnout popřípadě dohromady i se zájemci na odškodnění. Pokud jste podepisovali rezervační smlouvu mimo kancelář a nemáte v ní uvedeno ,že to byla dohoda o podepsání mimo kancelář, pak máte nárok na odstoupení do 14 dnů.

Re: Odstoupení od rezervační smlouvy

Pokud byla smlouva uzavřena mimo provozovnu RK, máte zákonný nárok na odstoupení do 14 dní. Nicméně jak píší kolegové zkuste tuto situaci vysvětlit makléři, třeba najdete společné východisko - a nebo rovnou nového nájemce do vašeho stávajícího bytu. Hodně štěstí...

Re: Odstoupení od rezervační smlouvy

Dobrý den, dle mého názoru a zdravé úvahy je toto čistě na domluvě s konkrétní RK a makléřem. Neznám danou dohodu o rezervaci,ale jistě jste podepsala, že pokud neuzavřete smlouvu, tak se rezervační poplatek stává pokutou. Klientovi i RK totiž vzniká náklad (ušlý zisk, nabídka je stažena z inzerce apod.) Dona na odstoupení do 14 dnů bez sankce se na toto tedy nejspíše nevtahuje. Jestli mohu poradit - řekla bych makléřovi pravdu, situaci, co Vám stalo a pokusila se s ním domluvit na nějakém kompromisu. Pěkný den, Tereza K.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY