Odstoupení od rezervační smlouvy - mylné informace

Odstoupení od rezervační smlouvy - mylné informace

10.09.2021

Dobrý den, podepsal jsem rezervační smlouvu a zaplatil rezervační poplatek ve výši 180.000,- Kč na rozestavěný srub (v podstatě již dokončený). Po podpisu jsem si vyžádal dokumentaci k nemovitosti a zjistil jsem, že jediný zdroj vody studna je vybudovaná načerno bez patřičného povolení (ověřil jsem to na příslušném úřadu, na toto jsem nebyl makléřem upozorněn, naopak mi předložil povolení k odběru vody z původní studny vybudované v roce 1930 na vedlejším parcelním čísle, která již neexistuje a je zasypána). Nechci řešit dodatečné povolování studny. Je možné od rezervační smlouvy odstoupit?

Odpovědi na dotaz

Re: Odstoupení od rezervační smlouvy - mylné informace

Dobrý den, bylo by potřeba vidět rezervační smlouvu. Nelze s určitostí říci.

Re: Odstoupení od rezervační smlouvy - mylné informace

Dobrý den, jedná se o vadu nemovitosti. Pokud na to nebylo upozorněno přímo ve smlouvě, máte nárok na odstoupení a náhradu škody. Nicméně pokud se bude RK zdráhat Vám vrátit rezervaci vezměte si advokáta. Přeji ať Vám to dobře dopadne.

Re: Odstoupení od rezervační smlouvy - mylné informace

Dobrý den, určitě je to zatajena skutečnost. Ze zákona máte právo na odstoupení od rezervace a vracení celé částky.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím