Odstoupení od smlouvy

Odstoupení od smlouvy

03.12.2014

Dobry den 10.11.2014 sme kupili RD v Cesku Dom sme si boli obhliadnuť a na otazku či je všetko tak ako má byt Makler odpovedal kladne no po dôkladnejšej obhlidce sme zistili že Makler nam zamlčal že nieje kanalizacia teda akože tam je ale nefunkčná všetko ide do jimky to znamena že všetko treba urobiť tak aby odpad bol korektne čerpan do kanalizace makler sa akože ustnou dohodou dohodol že Predavajici zaplati za montaž kanalizace atd ale v konecnom dosledku on najal chlapcov ktory mali kopat ,potom najal vodara ktory nema na to čas a v konecnom dosledku Makler chce usetrit co najviac a tak nas tym obera ocas a to znamena ze od 14.11 do 02.12 2014 sme takto ze nemôžeme normalne fungovať to znamena ze nakolko nam boli zamlcane veci a je evidentne ze ty ludia co ich najal sa tomu nerozmeju teda nemaju na to odbornost a teda ked sme chceli inych ludi tak ze vraj si to mame zaplatit mi atd a nakolko sa chova arogantne tak mali by sme nejaku moznost odst upit od zmluvy? za odpoved dakujem

Odpovědi na dotaz

Re: Odstoupení od smlouvy

Dobrý den, jak píše kolega, tady to není na radu od makléřů, ale od advokátů. Dle mého úsudku se jedná o skrytou vadu a je možné od smlouvy odstoupit. Pokud tyto informace makléř zamlčel, nebál bych se zaměřit pozornost advokáta i na něj

Re: Odstoupení od smlouvy

Dobrý den, pokud chcete v domě zůstat, pokuste se s makléřem, nebo člověkem, který Vám zařídil a financuje montáž kanalizace na kompromisu. Tedy že se dohodnete na částce, kterou by tato práce stála a kterou by makléř platil a vyberte si jinou solidnější firmu. Až bude práce hotová, tak ať makléř, který přislíbil pomoc při montáži zašle přislíbenou částku a rozdíl uhraďte Vy. Pokud dojde k této dohodě, nechte si písemně potvrdit, že to ve finále takto bude. Jinak pokud se Vám dům nelíbí a kanalizace a jiné závady Vás od bydlení odrazují, poraďte se s právníkem, jak radí kolegové níže. Hodně štěstí

Re: Odstoupení od smlouvy

Dobrý den, nějak nechápu celou situaci. Vy kupujete dům za několik stovek tisíc a nezeptáte se na základní otázku, jednu ze tří? Je tam voda, elektřina, kanalizace? No v každém případě makléř může tvrdit že jste při koupi znala stav věci a tedy i to že je tam jímka, vy můžete tvrdit pravý opak. Osobně se nedomnívám že se jedná o skrytou vadu, nakolik je to tvrzení proti tvrzení a toto jen stěží prokážete, navíc si myslím že makléř v inzerci kanalizaci uvedenou neměl. Ale rozhodně se poraďte s právníkem a hlavně sepište smlouvu do kdy budou nedostatky odstraněné.

Re: Odstoupení od smlouvy

Dobrý den toto je opravdu na právníka a většinou se jedná o občanskoprávní spor, kde se musí vady dokazovat jejich vznik rozsah apd. Když už tedy došlo k tak nepříjemné věci měl by makléř zajistit dohodu mezi oběma stranami.

Re: Odstoupení od smlouvy

Dobrý den, pokud řešení dospělo tak daleko, že už nejste schopen a ochoten věc řešit dohodou s ostatními, obrátila bych se na právníka. Ale je to běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem v cíli, vynaložením peněz a ztrátou času. Snažila bych se věc vyřešit společnou schůzkou všech stran se zápisem, normálně se domluvit, rozdělit úkoly co kdo pro věc udělá aby byla dotažena do konce, do kdy to udělá, kdo co zaplatí a podpis všech zúčastněných. Přeji hodně štěstí.

Re: Odstoupení od smlouvy

Dobrý den, trošku nechápu otázku. Ale pokusím se vysvětlit. Pokud znáte technický stav nemovitosti, vše plně funkční a pak koupíte nemovitost s vadama, tak je to důvod pro odstoupení. Celkově lze říci, že jakákoliv zamlčená vada je důvod k odstoupení. Pokud už bydlíte, je to nepříjemná situace. Nevím na kolik chcete nemovitost opustit. Řešte tento případ s právníkem. Tady vám zase tak moc neporadíme.

04.12.2014

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY