Odstoupeni od smlouvy o pronájmu nemovitosti

Odstoupeni od smlouvy o pronájmu nemovitosti

20.07.2016

Dobry den ocitla jsem se v situaci ze ktere nevim jak ven.Nasla jsem inzerat na pronajem bytu,podepsala rezervacni smlouvu s tim ze do tri dnu musim zaplatit rezervacni poplatek.V inzeratu i pan jednatel tvrdil,ze byt je ve slusnem dome se slusnymi najemniky,jenze ještě tentyz den co jsem.podepsala tu rezervaci jsem zjistila ze v dome bydli sousede kteří delaji nesnesitelny kraval,presvedcila jsrm.se o tom na vlastni kuzi kdyz jsem kolem domu v pul12v noci vencila psa.Sousede na sebe kriceli,hazeli veci po byte,no proste hluk po celem sidlisti.Je mozne v tomto pripade odstoupit od smlouvy aniz bych musela platit nejakou sankci?dekuji za odpoved

Odpovědi na dotaz

Re: Odstoupeni od smlouvy o pronájmu nemovitosti

V uvedeném případě si myslím, že záleží především na domluvě s RK. Zjištění o hlučnosti rezervovaného bytu obtížně prokážete a navíc se mohlo jednat o zcela mimořádnou okolnost. Vaše jednorázové zjištění nelze považovat za dostatečný důvod k zrušení rezervace. Důvodem odstoupení však může být odstoupení nezaplacení poplatku nebo zákonem stanovené důvody - viz odpověď mých kolegů.

Re: Odstoupeni od smlouvy o pronájmu nemovitosti

Dobrý den, máte nárok odstoupit od smlouvy do 14 dnů pokud nebylo podepsáno v místě podnikání, kanceláři RK. Dále máte možnost uplatnit dokonce odstoupení do 1 roku a 14 dnů jako rozpor se smlouvou, pokud jste nebyli písemně poučeni o možnosti o odstoupení do 14 dnů. Na detaily se můžete jistě zeptat i Vašeho právního zástupce např.

Re: Odstoupeni od smlouvy o pronájmu nemovitosti

Dobrý den, pokud jste podepsala rezervační smlouvu mimo kancelář bez dodatku, že smlouva byla podepsaná mimo kancelářské prostory máte možnost odstoupit dle nového OZ do 14 dnů od podepsání smlouvy bez udání důvodu. V případě, že Vám byli zatajeny skutečnosti o stavu bytu máte možnost opět odstoupit. Musíte však tuto chybu nebo vadu prokázat.

Re: Odstoupeni od smlouvy o pronájmu nemovitosti

Dobrý den. Jestliže Vám byly poskytnuty informace, které se nezakládají na pravdě, máte samozřejmě možnost od smlouvy jednostranně odstoupit. Budete však muset být schopna tento rozpor prokázat. Druhou možností je odstoupit na základě nezaplacení rezervačního poplatku. Neznám však přesně znění rezervační smlouvy, takže bych doporučoval si ji pořádně přečíst a tuto možnost tam zkusit najít.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY