Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

29.01.2016

Dobrý den, nejdříve chci napsat, že je to poprvé, co jsem něco prodávala a určitě jsem udělala u prodeje domu chybu, když jsem podepsala smlouvu na neurčito. Když odstoupím platím pokutu 5 %. Realitní kancelář má ve smlouvě při prodeji 3 %, ale když byla smlouva sepsaná tak makléřka řekla, že jsou 3 % pro ní a 3 % pro RK, takže celkem 6 %. Když se dům prodá, co se stane, když dám pouze 3%? Nebo s tím mohu ještě něco dělat, nerada bych byla pak v ohrožení s celou rodinou. Děkuji za odpověd, Jana.

Odpovědi na dotaz

Re: Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Dobrý den, kolegové to již zodpověděli. Každopádně s radou bych potřeboval smlouvu vidět. Takto Vám radíme to, co je běžné

Re: Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Případ, kdy je majitel nemovitosti realitním makléřem "přemluvený" k neuváženému kroku může mít nepříjemné následky, jak dokládá i Váš dotaz. Vždy doporučujeme s klidnou myslí prověřit všechny obchodní podmínky a smlouvy uzavírat na časově omezenou dobu. Od každé smlouvy lze odstoupit, což bych vám rozhodně doporučila. Poraďte se nejprve o tom, jak nejlépe a nejrychleji smlouvu vypovědět a po jejím ukončení důkladně rozmyslete s kým uzavřete novou smlouvu o zajištění prodeje a za jakých podmínek.

Re: Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Dobrý den Jednání makléřky je lehce řečeno podezřelé (dělení provize na částku "pro firmu" a pro makléřku jak píšete...) Samo o sobě zprostředkovatelská smlouva na neurčito není příliš šťastným řešením. Já podepisuji standardně smlouvu s klienty na 3 měsíce. klient si vyzkouší mou práci a pokud by se nemovitost v tomto čase neprodala buď pokračujeme dál, nebo se rozloučíme. Pokud je smlouva podepsaná mimo provozovnu, např ve vašem bytě, máte zákonnou lhůtu 14 dní na odstoupení od smlouvy. Zákon pro ochranu spotřebitelů je na Vaší straně a každou smlouvu jde ukončit. Je potřeba znát podrobnosti smlouvy a podle toho postupovat, abyste předešla zneužití smlouvy k bezdůvodnému obohacení.

Re: Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Dobrý den, dobu smlouvy vždy s klientem uzavírám na přesný datum. Provize je vždy stanovena celková. Jednání makléřky se mi zdá podivné. Pokud neuplynula lhůta 14 dnů od podpisu a pokud jste nepodepisovali smlouvu v kanceláři máte nárok na odstoupení bez udání důvodu dle nového OZ.

Re: Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Dobrý den, bohužel jste přišla do kontaktu s člověkem, který nejedná v zájmu klienta. Standardně se smlouvy uzavírají na dobu určitou. Pokud mohu poradit, každá smlouva se dá vypovědět. Standardně lze i smlouva na dobu neurčitou vypovědět jednou ze stran. Výpovědní doba činí 3 měsíce pokud není ve smlouvě uvedeno jinak. Pak je ovšem otázkou jestli výpovědní lhůta není nepřiměřeně dlouhá. Podle mého se vyplatí návštěva advokáta, předložíte mu zprostředkovatelskou smlouvu a on Vám sepíše výpověď. Myslím, že se to rozhodně vyplatí.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY