Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

10.12.2016

Dobrý den, podepsal jsem rezervační smlouvu, složil blokační jistinu a makléř přestal fungovat. Poslal mně návrh smlouvy, který mně nevyhovoval a přestože se ve smlouvě zavázal k poskytnutí právního servisu, tak prohlásil, že si mám sepsat revizní smlouvu, protože on nemůže do návrhu smlouvy zasahovat. Navíc návrh smlouvy poslal až týden po prohlídce bytu a sepsání rezervační smlouvy. Majiteli bytu o mých připomínkách neřekl, takže jsem s ním musel komunikovat já. Nicméně jsem neměl ještě v den převzetí bytu návrh nájemní smlouvy. Proto jsem se rozhodl odstoupit od smlouvy, protože nerad řeším věci pod tlakem na místě a nejsem spokojený se službami RK. Chtěl bych zpět část rezervační zálohy. Přijde mi nemorální, aby si ji RK nechala.

Odpovědi na dotaz

Re: Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Pokud jde kanceláři o dobré jméno, rád se s Vámi vedení dohodne. Tohle není běžný případ, takto opravdu makléři fungovat nemohou. Samozřejmě pokud nesouhlasíte se smlouvou, je potřeba se oboustraně dohodnout na jejím znění. Pokud se nedohodnete ano je to důvod k vrácení. Držím Vám palce a věřím, že tohle bude jen výjmečný případ. Hezký den.

Re: Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Podle toho co píšete máte na odstoupení a vrácení záruky morální právo. Nicméně nevěřím, že se Vám z takové RK podaří peníze zpět dostat. Každopádně Vám přeji mnoho štěstí.

Re: Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Nespokojenost se službou RK je mnohdy neporozuměním mezi stranami, např. existují smluvní ujednání, která vychází ze zákona a nedoporučuje se je výrazně měnit. Může se stát, že Váš požadavek na úpravu textu smlouvy odporoval zákonu.....ale to by Vám měl být makléř schopen vysvětlit a též i doložit. Doporučuji Vám jednat s vedením RK, případně postupovat dle Reklamačního řádu.

Re: Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Dobrý den, každá renomovaná RK má reklamační řád, pokud nejste spokojen se službami makléře. Když pochybí makléř, nemusí být špatná celá RK, tedy pokud ten makléř není celá RK. Přeji hodně štěstí.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY