Po složení rezervační zálohy nejde proud

Po složení rezervační zálohy nejde proud

28.01.2017

Dobrý den, složila jsem rezervační zálohu u realitní kanceláře. Mám na vše asi i obstojnou smlouvu. Již při prohlídce bytu nešel proud. Údajně shozený jistič... Večer po odeslání peněz na účet realitky mi volala makléřka, že bývalí nájemci nechali odpojit elektroměr a majitel to prý nevěděl. Služby budu mít na sebe napsané i já. Mám 1.2. podepsat nájemní smlouvu, jinak mi rezervační poplatek propadne.Takže co teď? Děkuji Vám za rady Koppová Pavlína

Odpovědi na dotaz

Re: Po složení rezervační zálohy nejde proud

Dobrý den,hodně bude záležet na tom,jak na přestěhování chvátáte a jestli bude nutná k zapojení revizní zpráva. Pokud je nemovitost novější, revize by neměla být nutná a zapojení by bylo bezplatné. Nicméně může zde být časová prodleva dle počtu zakázek k připojení před vámi. Takže pokud máte čas, nájemní smlouvu bych podepsala,ale s tím, že pokud bude nutná revizní zpráva,tak o danou částku bude ponížen první nájem(samozřejmě s doložením dokladu pronajímateli) a k tomu se majitel zaváže již v nájemní smlouvě. Hodně štěstí v novém bytě.

Re: Po složení rezervační zálohy nejde proud

Dobrý den, chápu to správně, že máte zatím podepsanou jen rezervační smlouvu nebo už i nájemní? Pokud i nájemní, měl by tam být bod, který řeší předání bytu do užívání. Bývá tam něco ve smyslu: ... pronajímatel přenechává nájemci nemovitost způsobilou k užívání... A jak se k tomu staví majitel? Pokud nechce mít na sebe napsané energie on, ale chce to nechat na vás, zkusil bych se s ním, prostřednictvím realitky, domluvit na tom, že si zapojíte elektřinu sami, ale náklady s tím spojené budou z nájemného odečteny. U většiny distributorů to funguje tak, že po určitou dobu rezervují odběrné místo, i když je odpojené, takže s největší pravděpodobností zaplatíte "jen" za novou revizní zprávu, což bude náklad mezi 1000 - 2000 Kč.

Re: Po složení rezervační zálohy nejde proud

Dobrý den, z pohledu potřeby převzetí bytu způsobilého k užívání, je odpovědnost na pronajímateli aby uvedl byt do způsobilého stavu. Je ovšemm nutné vzít v úvahu i další okolnosti. Pokud o daný byt velmi stojíte a je zároveň více zájemců. může se stát že některý jiný bude akceptovat vícenáklady spojené s opětovným připojením energie. Zvažte míru rizika a rozhodně buďte v kontaktu s pronajímatelem. Měla by to být starost také makléře se kterým máte rezervační dohodu podepsanou.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY