polovina bytu a jeho prodej

polovina bytu a jeho prodej

30.11.2016

Dobrý den , jsem spoluvlastníkem 1/2 bytu v Praze.Druhým spoluvlastníkem druhé 1/2 bytu je bratr.Na jeho vlastnické polovině jsou uvaleny exekuce , i když zatím ne všechny které má na sobě můj bratr.Jelikož mě bratr už asi 3/4 roku ubezpečuje o vyřešení jeho dluhů a exekucí na jeho polovině , tak se stále nic neděje.Rád bych měl ze své vlastnické poloviny hotové peníze v reálné ceně.Mám nějakou šanci prodat svoji polovinu , případně jak dále?

Odpovědi na dotaz

Re: polovina bytu a jeho prodej

Dobrý den, momentálně Vaše šance vidím velmi skepticky. Jde o to, že bratrovy exekuce mohou zapříčinit prodej jeho poloviny a nikdo neví, k jaké spekulaci dojde.. Tedy proto se Vaše polovina nyní dá prodat velmi těžko, nebo vůbec. V podstatě podle mě je nejlepší možnost nyní s prodejem počkat až bratr situaci vyřeší, nebo až půjde jeho polovina do dražby a pokusit se jeho podíl vyhrát. Pak je možné nemovitost snadno prodat. Některé RK (jako ta naše) pomáhají s profinancováním dražeb, bylo by možné se domluvit, mi by jsme 1/2 bytu v dražbě odkoupili a pak celý byt prodali a vyrovnali se.

Re: polovina bytu a jeho prodej

Dobrý den, rozhodně nebudete teď prodávat v nějaké reálné ceně. Varianta počkat na dražbu se jeví jako ideální. Profinacovat nákup té druhé poloviny Vám pomůže každá, normální, realitní kancelář.

Re: polovina bytu a jeho prodej

Dobrý den, šanci prodat svoji polovinu máte, ale nemůžete počítat s tržní cenou. Taková polovina je zajímavá pro spekulanty, kteří si "počkají" na případnou dražbu druhé poloviny bytu. Ale úplně marně bych to neviděl. Jestli máte zájem, můžete se mi ozvat, zkusíme něco vymyslet ;)

Re: polovina bytu a jeho prodej

Dobrý den, podobný případ teď řeším s domem - 1/2 je zadlužená jedním vlastníkem synovcem, druhá polovina je strýce - ta je čistá. Máme kupce, který si uzavře budoucí kupní smlouvu na odkup té nazadlužené půlky a na tu druhou polovinu jsme u exekutora, který je na prvním místě, vyvolali dražbu. Někteří jsou vstřícní a pokud vědí, že je kupec, udělají to. Počítejte cca až půl roku, než se dražba uskuteční. Pokud exekutor není vstřícný, lze o této záležitosti informovat oprávněného (to je ten, kterému je dluženo), tomu jde o jeho peníze a bude Vás v tom podporovat. Je to jediná nejrychlejší možnost. Dražbou se totiž zarazí další zadlužování nemovitosti, což je asi i Váš případ. Druhou polovinu vydražíte, máte tak celek a nemovitost pak můžete např. prodat, ale už bez dluhů. Jen se obrňte trpělivostí, exekutoři musí dodržovat předpisy a pak někdy moc nespěchají. Dobrá zpráva je, že i tento způsob dražby poloviny bratra lze financovat bankou.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY