Předání bytu před přepisem na KÚ

Předání bytu před přepisem na KÚ

23.06.2016

Dobrý den, kupní smlouvu máme sepsanou a podepsanou s tím, že se prodávajícímu vyplatí 3/4 kupní ceny předem aby mohl splatit hypotéku, zrušit zástavní právo na byt a přepsat byt na katastrálním úřadě, poté se doplatí zbytek částky. Jelikož celé toto řízení je minimálně na 1-2 měsíce, tak mě zajímá zda je možné nějakým způsobem předat byt, ještě před dokončením tohoto řízení aby kupující nesl veškerou zodpovědnost za byt (stejně jako by byl majitel)? Poprosím o případnou radu, pokud máte s podobným případem zkušenosti. Předem děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Předání bytu před přepisem na KÚ

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Předání bytu před přepisem na KÚ

Dobrý den, standardně se předává byt novému majiteli až jak se jim fakticky stane. Ale sám jsem již předával byt dřív a je to vždy o dohodě kupujícího a prodávajícího. Udělá se předávací protokol a hotovo. Čistě teoreticky se může stát, že k přepisu nemovitosti na katastru nakonec nedojde, ale to je tak mizivé procento případů, že se není čeho obávat.

Re: Předání bytu před přepisem na KÚ

Během převodu mohou nastat různé "neočekávané" situace, které mohou vše zkomplikovat. Pokud vše řešíte (jak se z dotazu zdá) svépomocně a amatérsky bez úschovy, je ta pravděpodobnost komplikací o to větší. S předáním bytu ještě před převodem bych byl velmi opatrný. Řešením pokud na převzetí bytu spěcháte může být nájemní smlouva, ale nelze do doby převodu s bytem nakládat jako by kupující byl již majitel.

Re: Předání bytu před přepisem na KÚ

Nedoporučuji a na tuto dobu s klienty sjednám klasickou nájemní smlouvu na dobu než dojde k přepisu.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím