Prodej 1/2 nemovitosti

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej 1/2 nemovitosti

Dobrý den, pro rok 2017 toto stále platí

Re: Prodej 1/2 nemovitosti

Hezký den, prosím, dočíst až do konce: v první novele zákona č. 89/2012 Sb. Občanský zákoník, která vyšla ve sbírce zákonů dne 30.12.2016, jsou změny týkající se nemovitostí. Platit budou od 1.1.2018. 1) Obnovuje se předkupní právo mezi spoluvlastníky nemovitosti. § 1124 (nové znění platné od 1.1.2018) (1) Převádí-li se spoluvlastnický podíl na nemovité věci, mají spoluvlastníci předkupní právo, ledaže jde o převod osobě blízké. Nedohodnou-li se spoluvlastníci o výkonu předkupního práva, mají právo vykoupit podíl poměrně podle velikosti podílů. (2) Odstavec 1 se použije i v případě, že některý ze spoluvlastníků převádí podíl bezúplatně; tehdy mají spoluvlastníci právo podíl vykoupit za obvyklou cenu. To platí i v jiných případech zákonného předkupního práva. 2) Nově se zavede možnost vzdát se předkupního práva mezi podílovými spoluvlastníky. Toto vzdání se předkupního práva bude zapsáno v katastru nemovitostí a bude platit i pro další nástupce spoluvlastníka. § 1125 (nové znění platné od 1.1.2018) Spoluvlastník se může vzdát předkupního práva podle § 1124 s účinky pro své právní nástupce. Jde-li o nemovitou věc zapsanou do veřejného seznamu, vzdání se předkupního práva se do něj zapíše. V letošním roce předkupní nabídky při prodeji podílu na nemovitosti neřešte. V příštím roce se však znovu vrátí stav, který platil v době starého občanského zákoníku, kdy bude nutné předkupní právo mezi spoluvlastníky respektovat. S předstihem Vám připomeneme znovuzavedení předkupního práva i konkrétní kroky, jak v praxi postupovat.

Re: Prodej 1/2 nemovitosti

Dobrý den. Ano , stále platí , že při prodeji podílu nemovitosti není nutný souhlas ostatních spolumajitelů. Vždy je ale jednodušší nabídnout jim svůj podíl , neboť je v jejich nejlepším zájmu vlastnit nemovitost celou a pravděpodobně budou i ochotní zaplatit víc než někdo cizí.

Re: Prodej 1/2 nemovitosti

Dobrý den, přesně, jak píše kolegyně paní Moravcová, zkuste oslovit majitele ostatních podílů, jelikož v jejich zájmu by mělo být podíl odkoupit a vyhnout se případným komplikacím, kdyby koupil někdo cizí (většinou podíly na cizích nemovitostech koupí spekulanti). S pozdravem Pavel Beregsázi, ERA

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím