prodej 1/2 RD

prodej 1/2 RD

28.08.2017

Dobrý den, chci se zeptat, zda je vůbec možný prodej mé 1/2 RD, který je společném jmění manželů, s manželkou se nelze absolutně na ničem domluvit, chci odejít, ale potřebuji finance do začátku. Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: prodej 1/2 RD

Dobrý den, nicméně pokud jste rozvedeni, můžete zažádat o vyrovnání společného jmění manželů a to Vás buď bude muset manželka vyplatit, nebo bude nucena dům prodat jako celek, což bude pro Vás lepší. (Prodej ideální poloviny je velmi těžko proveditelný a výsledná cen se zdaleka nerovná polovině hodnoty domu)

Re: prodej 1/2 RD

Řešením majetkového vyrovnání a rozdělení po rozvodu se zabývám ve své realitní praxi často. Nejdůležitější pro Vás bude najít řešení s manželkou (zda Vám vyplatí polovinu hodnoty nemovitosti např. s využitím hypotečního úvěru) nebo zda prodáte nemovitost jako celek a rozdělíte finance. Pokud se s manželkou nemůžete domluvit, doporučuji PODAT NÁVRH K SOUDU. Do návrhu uveďte jednu konkrétní variantu řešení, např. navrhujete prodej domu a rozdělení výnosu z prodeje rovným dílem. A soud rozhodne o dalším postupu. Ze své praxe vím, že většinou se bývalí manželé domluví nakonec mimosoudní cestou....

Re: prodej 1/2 RD

Dobrý den. Pokud máte SJM, bez manželky nic neuděláte. Je třeba nejprve vypořádat rozdělení majetku. Až k tomu dojde, můžete svoji 1/2 RD prodat. Pokud budete věc řečit soudně bez vzájemn dohody, je to na dlouho. Doporučuji pokusit se o dohodu. Je to nejrychlejší a nejlevnější řešení.

Re: prodej 1/2 RD

V SJM společně a nerozdílně :-) ... v rámci rozvodového řízení potom dohodou nebo soudním rozhodnutím. Dlouho to může trvat, a nebo nemusí. Právě řeším případ, kdy manželka s manželem nemohla pohnout, a tak svojí část nemovitosti převedla na něj a v rámci vyrovnání SJM podala návrh na exekuci, aby se domohla finanční částky určené jí soudem za její ideální polovinu nemovitosti plus ostatní věci movité.Od rozvodu do vydání exekučního příkazu to v tomto případě trvalo necelý rok. Ale je to samozřejmě krajní řešení, při kterém oba přijdou o část svých peněz, které by v případě klasického prodeje ničím nezatížené nemovitosti za prodej utržili.

Re: prodej 1/2 RD

Dobrý den. Prodej je samozřejmě možný, i když prodejní cena bude samozřejmě nižší, než při prodeji celku. Od ledna 2018 vejde v platnost tzv. předkupní právo, kdy svoji část budete muset přednostně nabídnout druhému spoluvlastníkovi.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY