Prodej bytu s neplatícím nájemníkem

Prodej bytu s neplatícím nájemníkem

10.11.2020

Dobrý den,

chtěl bych koupit byt. V bytě ale protiprávně zůstává neplatící nájemník i po uplynutí výpovědní lhůty od stávajícího majitele bytu. Jaké mám prosím možnosti tuto situaci v případě koupě bytu vyřešit? S nájemníkem jsem nikdy neměl žádný smluvní vztah. Jakým způsobem mi majitel může předat byt, když podle zákona do něj nesmí vstoupit, pokud ho - i protiprávně - okupuje nájemník?

A jak je to s převodem plateb za energie? Majitel tyto platby po prodeji odhlásí, ale já nemám povinnost je ihned na sebe přihlásit a platit dál za okupovaný byt, nebo musím platit za někoho, s kým nemám nic společného?

Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej bytu s neplatícím nájemníkem

Dobrý den, byt lze předat i jen papírově. Uděláte protokol o předání nemovitosti a byt je Váš. Nicméně vše budete muset řešit soudně a je to na dlouho. V kupní smlouvě kupujete byt i s nájemníkem, nebo bez závazků? Pokud je bez závazků, doporučuji se poradit s advokátem na postupu. Celkově asi bude nutné využít právních služeb. Co se energií týče, opět je to odvozeno od smlouvy. Pokud jste se zavázal že si energie převedete, jste tak povinen učinit dle smlouvy. Pokud ne, tak je to na Vás, zda v bytě máte či nemáte energie zavedené. Přeji mnoho štěstí.
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím