Prodej bytu zatíženého hypotékou

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej bytu zatíženého hypotékou

Nemovitost samozřejmě prodat lze. Běžně se to řeší tak, že z advokátní úschovy jde přesně vyčíslená částka (zbytek hypotéky) na účet banky. Ta potom odstraní starou zástavu na nemovitosti a je tak říkajíc "čistá". Pokud si bude brát budoucí vlastník úvěr, je postup procesně velice podobný. Druhá banka vloží novou zástavu na druhé pořadí a pohlídá si, aby ta první svou odstranila.

Re: Prodej bytu zatíženého hypotékou

Dobrý den, určitě prodej nemovitosti zatížený hypotékou možný je, ale je třeba kontaktovat banku, nechat si vyčíslit zůstatek nesplaceného úvěru (úrok + jistina). Dále byste měla znát dobu fixace. Pokud máte do fixace ještě daleko, je třeba se domluvit s bankou na poplatku za předčasné splacení (mimo fixaci).

Re: Prodej bytu zatíženého hypotékou

Prodej možný je, ale vždy záleží na přístupu banky. Pokud je dle nového občanského zákoníku zřízeno věcné břemeno zákazu zcizení či zákazu zatížení, bude prodej při nesoučinnosti banky poměrně obtížný.

Re: Prodej bytu zatíženého hypotékou

Určitě to možné je, důležité je vyžádat od banky souhlas se splacením úvěru, smluvně je poté v KS převod peněz upraven z případné advokátní úschovy přímo pro banku. Možné je i čerpání úvěru převzít novým majitelem.

Re: Prodej bytu zatíženého hypotékou

Dobrý den. Ano, je to možné. Kupující zajistí do advokátní úschovy kupní cenu, poté je smluvní dokumentace podána na katastrální úřad a po zahájení řízení je uspokojena pohledávka u Vaší banky. Peníze za prodaný byt poté obdržíte, jakmile se kupující stal výhradním vlastníkem nemovitosti a na listu vlastnictví nevázne žádné omezení vlastnického právo kromě možného omezení na straně kupujícího. V případě uskutečněné rezervace Vašeho bytu doporučuji zajistit si od banky vyčíslení celkového dluhu ke konci stávajícího i následujícího měsíce.

Re: Prodej bytu zatíženého hypotékou

Lze to jen se nejdříve musí zjistit výše úvěru včetně všech poplatků, aby prodejní cena nebyla nižší než výše úvěru. Úvěr se dá hradit i úvěrem,nebo přenechání původního úvěru, což už dnes banky moc nedoporučují. Lze i refinancovat úvěr.

Re: Prodej bytu zatíženého hypotékou

Většina prodávaných nemovitostí je dnes zatížena úvěry. Jediné co potřebujete mít dohodu s vaší bankou o způsobu splacení půjčené částky. Pak nový zájemce buď platí vaší bance přímo, nebo jeho banka platí vaší bance ( to když si bere úvěr).

Re: Prodej bytu zatíženého hypotékou

Dobrý den, ano je to možné a naprosto běžné. Předpoklad také je před takovýmto krokem pozvat schopného makléře do této nemovitosti a nechat si od něj zpracovat "Srovnávací tržní analýzu", tak aby jste věděl a počítal, v jaké ceně je vaše nemovitost aktuálně prodejná = její tržní prodejní cena. Tento makléř Vám také rád v klidu celý postup transakce vysvětlí....Osobně také dávám vždy jako makléřka velký důraz na dobrou přípravu průběhu prodeje, aby se tak předešlo v rozjeté transakci příp.problémům.

Re: Prodej bytu zatíženého hypotékou

Ano, lze. Je však nutné znát výši nesplacené hypotéky včetně poplatků kvůli nastavení prodejní ceny bytu, příp. dalšímu jednání s bankou (pokud výše nesplaceného úvěru převyšuje tržní hodnotu).

04.11.2013

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY