Prodej ideální poloviny zahrady a chaty

Prodej ideální poloviny zahrady a chaty

02.05.2017

Dobrý den, jsme majitelé ideální poloviny zahrady a zahradní chaty. Tuto polovinu jsme zdědili po smrti otce . Druhou polovinu zdědila po smrti své matky (která zemřela dříve) nevlastní dcera. Nyní se potýkáme s problémem odkoupení druhé ideální poloviny, kterou chce co nejrychleji majitelka prodat. Požaduje za tuto polovinu částku, kterou nejsme schopni akceptovat, jelikož se po celou dobu tj. 5 let o tuto nemovitost nestarala a my jsme byli nuceni nemalou částkou přispět na opravy atd. Jaké máme možnosti a práva? Nyní nám začala vyhrožovat , že svou polovinu, pokud jí neodkoupíme může prodat komukoliv bez našeho souhlasu. Dozvěděla jsem se,že pokud nám nabídne odkoupení nemovitosti za nějakou sumu, nesmí jí pak prodat jiné osobě za menší cenu, než nám nabídla. Prosím o radu. Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej ideální poloviny zahrady a chaty

Dobrý den, s prodejem id. 1/2 bude mít spoluvlastník celkem problém. Je málo kupujících kteří si koupí jen 1/2 zahrady s chatkou (musela by to být lukrativní cena pro kupujícího). Dle platného zákona může spoluvlastník prodat svůj podíl nemovitosti komukoliv, bez povinnosti nabídnout tento podíl spoluvlastníkovi (zákon platící jen do konce tohoto roku, od r. 2018 se vrací zákon zpět a povinnost opět bude nabídnout k prodeji spoluvlastníkovi)

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím