Prodej poloviny nemovitosti

Prodej poloviny nemovitosti

09.01.2016

Dobrý den, darovali jsme dceři polovinu domu, ona se odstěhovala a prostřednictvím svých právníků nam poslala dopis, že nam prodává nazpět tu polovinu za 1 500 000 a když s tím nebudem souhlasit, přijde na řadu prodej celé nemovitosti v dražbě. Je možné, aby bez našeho souhlasu nám byla naše polovina prodána v dražbe? Děkuji za odpověd

Odpovědi na dotaz

Re: Prodej poloviny nemovitosti

Dobrý den,věřím,že je to nepříjemná situace a jak píše kolegyně, je vždy lepší se dohodnout,pokud je to ve vašich finančních možnostech. Napadlo mě,jestli by se zde,ale to je na posouzení konkrétní situace právním zástupcem,nedalo aplikovat nějaké z ustanovení pro odvolání daru? Držím palce,abyste tuto složitou situace v rámci rodiny zvládli bez větších ztrát.Držím palce!

Re: Prodej poloviny nemovitosti

Dobrý den. Váš dotaz je téměř shodný s dotazem předchozím, proto připojuji téměř stejnou odpověď. Na dopis právního zástupce odpovězte písemně a nejlépe doporučeně s dodejkou. Jistě vyjádříte zájem se s dcerou dohodnout, ale pokud máte představu o jiné hodnotě Vašeho domu, snažte se domluvit na vyhotovení znaleckého posudku na cenu obvyklou, tj. cenu, kterou byste, v případě prodeje domu, obdrželi na současném trhu. Možná si každá strana vyhotoví svůj posudek. Dohodnete-li se pak na finančním vyrovnání dle znaleckého posudku, i případně na střední cestě podle dvou posudků, které by se ovšem neměly výrazně lišit, je vše OK. Pokud se ale nedohodnete, budete muset svůj problém opravdu řešit soudní cestou. Jestliže se nedohodnete ani prostřednictvím soudu, který opět nechá vyhotovit znalecký posudek, pak nezbývá, než dům opravdu prodat, aby mohlo k vyrovnání dojít. Oba Vás soudní jednání vyjde draho, je lépe, abyste se dohodli mimosoudně.

Re: Prodej poloviny nemovitosti

Dobrý den Vaší polovinu nemůže bez Vašeho souhlasu nikdo zatížit natož prodat v dražbě. Jestliže dcera na svou půlku nechala uvalit exekuci doporučuji nechat zpracovat reálnou hodnotu půlky domu, spojit se s exekutorem a druhou půlku vykoupit zpět do Vašeho vlastnictví i v případě dražby Vás musí dražitel oslovit jako první zájemce.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY