Prohlášení vlastníka - nesouhlas spoluvlastníka

Prohlášení vlastníka - nesouhlas spoluvlastníka

21.07.2015

Dobrý den, jak postupovat, když jsme u ideální poloviny domu se spolumajitelkou a jejím právníkem dohodli prohlášení vlastníka, s čímž spolumajitelka souhlasila, ale nyní po vypracování podkladů i plánků si to rozmyslela. Já vlastním půl a ona s nesvépravným synem jehož je opatrovníkem, vlastní druhou ideální polovinu. Oni však obývají 4 místnosti a my jen 2. Potřebuji ted nyní prodat svoji půlku neteři a ta potřebuje hypotéku, kterou jí bez rozdělení na bytové jednotky nedají. Nevím, jaké máme možnosti, když teta odmíta slevit z obývání 3/4 domu a nechce podepsat prohlášení vlastníka. Poradte nebo pomozte prosím, řešíme to už přes rok.

Odpovědi na dotaz

Re: Prohlášení vlastníka - nesouhlas spoluvlastníka

Dobrý den, jak píše paní Kopecká. Bez součinnosti je cesta hodně zdlouhavá a vede přes soud

Re: Prohlášení vlastníka - nesouhlas spoluvlastníka

Zde pokud nepomáhají diplomatické cesty, tak opravdu nezbývá nic jiného než se obrátit na soud.

Re: Prohlášení vlastníka - nesouhlas spoluvlastníka

Určitě se obraťte na soud, neboť pokud druhý vlastník nedá souhlas k prohlášení máte bohužel smůlu a v ten moment Vám může pomoci jedině soud.

Re: Prohlášení vlastníka - nesouhlas spoluvlastníka

Podílové vlastnictví je vždy oříšek, pokud strany spolu nekomunikují. Není jednoduché ani takovou to nemovitost zatížit, neboť musí být souhlas všech vlastníků. Pokud se nedohodnete budete muset vše řešit přes soud a ten rozhodne.

Re: Prohlášení vlastníka - nesouhlas spoluvlastníka

Dobrý den, bohužel v situaci, kdy se spolumajitelé nedohodnou na společném postupu je jediným řešením obrátit se na soud s žádostí o zrušení podílového spoluvlastnictví. Ten z principu, že nelze nikoho nutit setrvat ve spoluvlastnictví, musí spor spoluvlastníků rozhodnout. Výsledkem může být přikázání nemovitosti jednomu ze spoluvlastníků za náhradu (tržní hodnotu) kdy je nutné druhého z vlastníků vyplatit, anebo soud může nařídit prodej nemovitosti a výtěžek po odečtení nákladů rozdělí mezi spoluvlastníky.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY