pronájem bytu

pronájem bytu

13.10.2014

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, chtěla jsem si pronajmout byt v Liberci, složila sem zálohu makléřce ve výši dvou nájmu (13 000 Kč), sepsaly jsme rezervační jistinu ale po 14 dnech jsem si to rozmyslela, ze zdravotních důvodu, zavolala jsem makléřce a ona mi sdělila, že mi nic nevrátí, ale když jsme byli se na byt podívat, tak tvrdila něco jiného.

Odpovědi na dotaz

Re: pronájem bytu

Dobrý den, přesně jak píše Peter Lacek. Ve většině případů se záloha vrací pouze v případě, že si pronájem rozmyslel majitel. Vy v rezervační smlouvě určitě máme možnosti odstoupení a také info o tom, co se stane, když nájemní smlouvu nepodepíšete.

Re: pronájem bytu

Jestli mohu přispět trochou do mlýna - tento případ se mi už také stal, paní ale nebyla nemocná, narovinu mi řekla, že si tento byt nemůže dovolit, nájemní smlouva byla nachystaná, ale přesto všechno, že to bylo celkem rychlé a nebyla tam dlouho rezervace, nakonec jsme se dohodli na osdstoupení za 2.000,-. Poslední dobou mi připadá, že se z některých z nás vytrácí taková ta lidskost. Lidí je tady přece dost - nevezme jeden, vezme druhý - možná i lepší

Re: pronájem bytu

Dobrý den, ve většině případů jsou v rezervační smlouvě uvedené podmínky vrácení zálohy. Ze zkušeností je to obvykle pouze při odstoupení od smlouvy ze strany majitelky. V případě, že odstoupí zájemce je tato záloha ve prospěch RK. Je nutné si uvědomit, že realitní kancelář stáhla inzerci, odvolala další možné nájemce a například už nechala i připravit smlouvy o pronájmu. Všechno jsou to náklady které nikdo nevrátí. Osobně doporučuji se podívat na smlouvu a ozřejmit si podmínky odstoupení nebo vrácení zálohy, případně sežeňte realitce jiného klienta.

Re: pronájem bytu

Dobrý den, nevím jak kolegové, ale kategoricky nemohu souhlasit s tím, co zde tvrdí. Přece když si někdo rezervuje nemovitost, tak si nemůže naplánovat jestli onemocní nebo ne. Pokud se Vaše podmínky opravdu tak moc změnily a ze zdravotních důvodů tento obchod nemůžete dokončit a toto jste schopna prokázat, navíc (pokud je to pravda) když Vám makléřka slíbila něco jiného než pak činila, tak považuji upřímně řečeno za prasárnu se takto zachovat po 14 dnech a nedomluvit se min. na nějakém kompromisu. Takovýto postup je ale bohužel o charakteru a povaze člověka, který s tím pak dokáže žít a k tomu samožřejmě v tomto případě bohužel pro Vás platí i co je psáno, je dáno.

Re: pronájem bytu

Vše je dle podmínek smlouvy kterou jste podepsala pokud tam máte smluvní pokutu a vypracovavali se smlouvy pak vznikly kanceláři náklady které si může účtovat vše je dále o dohodě.

Re: pronájem bytu

Dobrý den, jde bohužel o to jak je smlouva sepsaná. Pokud to byla rezervační smlouva měla Vás makléřka seznámit s případnými možnostmi pokud tato smlouva nebude naplněna. Pokud ve smlouvy bylo, že pokud si to svévolně rozmyslíte (bohužel nejspíš myšleno, že i když onemocníte) částka propadá nedá se s tím nic dělat. :( Opravdu je dobré přesně stanovit za jakých podmínek propadá a trvat na odpovědi. Hezký den

Re: pronájem bytu

Souhlasím s kolegy. Záleží, jaké podmínky jsou uvedeny ve smlouvě. Ve většině případů, pokud si zájemce pronájem rozmyslí, záloha propadá jako smluvní pokuta.

Re: pronájem bytu

Dobrý den, též potvrzuji a potvrzuji, co již bylo zde zmíněno, jedná se přece o uváženou závaznou rezervaci. Uvádíte ale termín konce platnosti rezervace do 31.10., tedy až za 14 dní, zvažte, zda je toto pro Vás již teď konečné rozhodnutí se dále vzdát pronajmutí bytu ....

Re: pronájem bytu

Pokud podepíšete rezervační smlouvu, tak máte termín, do kterého musíte uzavřít smlouvu nájemní. Pokud neučiníte, tak postupujete dále dle smlouvy. Vrácení peněz je podle mě zbytečné. Někde bydlet přece musíte? Pokud si byt někdo nemůže dovolit, tak by neměl ani na inzerát volat. Ve výsledku by však měl makléř zvážit, zda by nebylo lepší za vámi přijet a podepsat smlouvu osobně. Pokud z vaší strany nedošlo k pochybení a smlouvu nechtěl podepsat majitel, tak by vám peníze každopádně měl makléř vrátit.

22.11.2014

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY