Pronájem bytu - spoluvlastnictví

Pronájem bytu - spoluvlastnictví

13.10.2021

Dobrý den, s manželkou spoluvlastníme byt, každý má podíl 1/2. Mohu byt pronajmout? Manželka s pronájmem souhlasí, nicméně chce, aby veškerá komunikace s budoucími nájemníky, smlouva, příjem z pronájmu i zdanění příjmu se týkaly pouze mojí osoby a sama s tím nic nechce mít nic společného. Mohu v nájemní smlouvě vystupovat pouze já jako pronajímatel, je to potřeba nějak speciálně formulovat ve smlouvě? Předpokládám, že zdanění provedu sám. Kdyby ve smlouvě vystupovala i manželka, mohl bych celý příjem danit já, nebo by každý danil půlku? Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Pronájem bytu - spoluvlastnictví

Dobrý den, budete potřebovat plnou moc. Nicméně je to jeden papír a pak už nic řešit nemusí. Na smlouvách musí vystupovat, ale podepisujete za ní. Danit budete jen Vy a manželka bude solidární plátce.

Re: Pronájem bytu - spoluvlastnictví

Dobrý den, ideální je, abyste manželku zastupoval na základě plné moci. Pak nemusí nic řešit a vy můžete vše zařídit a jednat s nájemníky bez její fyzické přítomnosti. Pokud byste si chtěl najmout realitní kancelář, tak je třeba plnou moc naformulovat i pro tyto účely. připraví vám realitní kancelář nebo právní kancelář na míru vašim požadavkům. Andrea Kohoutová

Re: Pronájem bytu - spoluvlastnictví

Dobrý den, doporučuji si sepsat plnou moc k zastupování. Ve smlouvě jako spoluvlastník musí být uvedena i Vaše žena, veškeré kontakty mohou být však na Vás. Při uzavírání nájemní smlouvy doporučuji plnou moc přiložit jako přílohu ke smlouvě.

Re: Pronájem bytu - spoluvlastnictví

Dobrý den, Vaše manželka jako spoluvlastník, musí být také uvedena ve zprostředkovatelské i nájemní smlouvě. Budete potřebovat, nejlépe ověřenou plnou moc, k uzavření nájemní smlouvy, smlouvy o zprostředkování nájemní smlouvy, převodu energií (podle toho na koho jsou napsány). Samozřejmě zkušený makléř Vám kromě správné plné moci a bezpečnému průběhu pomůže s výběrem vhodného nájemníka a kvalitní nájemní smlouvou.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY