Rez. smlouva - odstoupení pro nesplnění podmínek prodávajícího

Rez. smlouva - odstoupení pro nesplnění podmínek prodávajícího

07.12.2016

Dobrý den, prosím o radu, jak písemně vypovědět rezervační smlouvu na staveb. parcelu, kde jednou z podmínek je dovedení vodovodu a kanalizace na hranici tohoto pozemku, a to k 30. 12. 2016. Jelikož vodovod ani kanalizace dosud přivedená není a staveb. povolení na kanalizaci se teprve vyřizuje (zjištěno na staveb. úřadě), nemáme zájem rez. smlouvu dále prodloužit (již jsme 2x prodlužovali a nic). Proto chceme vrátit rez. zálohu do 5 dnů od výše uvedeného data, jak je psáno i ve smlouvě. Jen nevím, jak to písemně formulovat, aby se realitka z toho nesnažila vykroutit. S tímto makléřem máme bohužel špatné zkušenosti z důvodu podávání nepravdivých informací. Děkuji za radu. Hezký zbytek dne

Odpovědi na dotaz

Re: Rez. smlouva - odstoupení pro nesplnění podmínek prodávajícího

Dobrý den, jen si pro jistotu ověřte, zda není v rezervační smlouvě nějak zakotveno prodloužení tohoto termínu v případě nedodržení právě oné kanalizace a sítí.. Pokud by byla smlouva nějaká "kulišácká" pak je určitě lepší poradit se s právním zástupcem.

Re: Rez. smlouva - odstoupení pro nesplnění podmínek prodávajícího

Dobrý den. Pokud do 30.12.2016 nebudou splněny podmínky rezervační smlouvy , tj.dovedení vodovodu a kanalizace k pozemku , doporučuji hned 31.12.2016 napsat doporučený dopis (pro jistotu i email) na adresu realitní kanceláře , kde uvedete , že k 31.12.2016 odstupujete od rezervační smlouvy ze dne...... k pozemku č.... LV č...... katastrální území..... , z důvodu nedodržení podmínek stanovených v rezervační smlouvě v čl... odst... , tj. dovedení vodovodu a kanalizace na pozemek, a požadujete tímto navrácení rezervačního poplatku do 5 dní na účet č.............. Držím Vám palce , ať dobře pořídíte.

Re: Rez. smlouva - odstoupení pro nesplnění podmínek prodávajícího

Dobrý den, V tomto případě bude ve smlouvě uvedený komunikační kanál mezi smluvními stranamy, pokud se jedna o klasickou RK bude to písemně. Doporučuji tedy poslat doporučený dopis na adresu RK s žádostí o odstoupení na základě nedodržení stanovených podmínek. V podstatě můžete použit definici, kterou máte v rezervační smlouvě a vyzvat je o vrácení rezervačního poplatku. Pokud máte špatnout zkušenost s makléřem, doporučuji kontaktovat jeho nadřízeného, což v rámci RK zpravidla býva vedoucí pobočky/kraje.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY