Rezervace bytu v rekonstrukci

Rezervace bytu v rekonstrukci

12.02.2016

Dobrý den, s přítelem máme zájem o byt v domě, který je však nyní v rekonstrukci - nastěhování 04-05/2016. Prohlídka domu proběhla s makléřkou za provozu řemeslníků, kde jsme prošli všechny byty/prostory a měli bychom zájem o jeden z nich. Ale skládat peníze za něco, co není ještě doděláno, jen hrubé zdi. Rozkres bytu obdrželi, ale zda majitel dá různobarevné kachličky, zastaralou linku atd. to neovliníme. Jak postupovat v případě,že po složení rezervačního poplatku realitka 1nájem + majitel 3nájmy, budem chtít odstoupit, že nebude byt dle představ ve finále? Jedná se o náš první podnájem, tak proto tento dotaz. Jana

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervace bytu v rekonstrukci

Dobrý den, již v rezervaci bych přílohou vkládal standart bytu, který bude k předání. Nájemní smlouvu bych podepisoval až ve chvíli dokončení.

Re: Rezervace bytu v rekonstrukci

Pro Vaši právní ochranu všech smluvených požadavků tak, jak byly domluveny je důležité zapsat přesně do rezervační smlouvy. Doporučuji věnovat pozornost detailům, např. barva dlažby, výrobce, popis použitých materiálů atd. Nikdy zálohu neskládejte dřív než bude smlouva s přílohami podepsána. Vyhnete se případnému zklamání.

Re: Rezervace bytu v rekonstrukci

Krásný den přeji. Obecně souhlasím s kolegy. Primárně v rezervační smlouvě specifikovat podminky za jakých bude byt novému nájemci předat. Nejlépe, pokud už tam pracovali řemeslníci, má jistě majitel už jasnou představu o dokončení. Takže jako přílohu rezervační smlouvy, bych přiložil např. fota spotřebičů a vybavení bytu z internetu například. S přáním dobré volby Milan Krucký, dumrealit.cz

Re: Rezervace bytu v rekonstrukci

Dobrý den, určitě požadujte písemné vyjádření o stavu bytu k předání, než vůbec podepíšete nájemní smlouvu.

Re: Rezervace bytu v rekonstrukci

Dobrý den, základ je dobře sepsaná rezervační smlouva. Je ovšem otázkou, jestli pronajímatel bude chtít toto řešit, uvádět do smlouvy barvu a typ obkladu a další věci. Pokud to pro Vás není otázka života a smrti, počkejte si na realizaci a pak podepisujte.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY