Rezervační smlouva - odstoupení

Rezervační smlouva - odstoupení

24.08.2017

Dobrý den, s manželkou jsme podepsali rezervační smlouvu na byt a zaplatili 90 tis rezervační poplatek. Kupní smlouvu máme uzavřít do 15.11.17. (chápu správně že uzavřít kupní smlouvu znamená podepsat, nikoliv již zaplatit?) Najednou je však s majitelkou těžká domluva a dává nám nůž na krk s tím, že buď dáme peníze na několikrát aby si mohla sama shánět nový byt a všechny peníze nejpozději do konce října a nebo tedy jak jsme podepsali do 15.11. ale s tím, že jí necháme 3 měsíce ještě bydlet v bytě, který kupujeme, aby měla čas se přestěhovat. Je nějaká možnost vrácení rezervačního poplatku, že majitelka chce najednou úplně něco jiného než jsme společně podepsali? Moc děkuji za odpověď

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervační smlouva - odstoupení

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a Středočeský kraj. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Rezervační smlouva - odstoupení

Dobrý den, no pokud to dobře chápu, máte podepsanou "REZERVAČNÍ SMLOUVU" nikoliv "KUPNÍ SMLOUVU". Pokud máte pouze Rezervační smlouvu a máte do 15.11 podepsat kupní nemohou po Vás chtít žádné peníze. Musí Vám nabídnout podepsat "Kupní smlouvu" která nesmí být nápadně nevýhodná. A je standardní, že majitelé dostávají peníze z advokátní úschovy až poté, co Vy přeberete nemovitost. Pokud chce v bytě bydlet i poté co přeberete nemovitost - Ano, je to možné, ale na základě standardní nájemní smlouvy. Přeji hodě štěstí.

Re: Rezervační smlouva - odstoupení

Dobrý den,vypovězení rezervační smlouvy není tak jednoduché. Samozřejmě záleží,co vše je její součástí. Pokud je trojstranná tj. že závazek udělala i majitelka,což je u naší RK již standard,tak by měla být pod sankcí nedodržení domluvených podmínek i ona a i ona podepsala výše uvedené termíny. Změna jejího názoru je pak irelevantní,když jste udělalali závazek k jinému postupu a termínům. Druhá věc je domluva s druhou stranou,ale zde by měl svou práci odvést makléř. Pokud paní trvá na jiných podmínkách a pro vás nejsou přijatelné,tak je možné se zkusit na zrušení domluvit s makléřem,který může paní pomoci najít jiného kupujícícho. Ale moc bych na tuto varinatu nespoléhala. Spíše komunikace makléře s prodávající o domluvených podmínkách a komunikace s prodávající pouze přes makléře,aby vás netlačila do pro vás nepříjemné situace a držela se již domluveného.Pokud byste přistoupili na to,že ji v bytě necháte ještě 3měsíce,tak bych zde stanovila výši nájemného za které zde bude. Najít bydlení by jí mohl pomoci i makléř, který s prodávajícími vykomunikuje,že paní bude mít v ten a ten termín hotovost. Většinou na to prodávající slyší. Hodně štěstí,ať vše dobře dopadne :-)

Re: Rezervační smlouva - odstoupení

Dobrý den, jak píší kolegové, je důležité znát obsah rezervační smlouvy a to, zda závazek vznikl jen mezi vámi a RK nebo je dohoda trojstranná a závazek vznikl i ze strany majitelky. Pokud je to varianta druhá, tak nelze z její strany vyrukovat s podmínkami jinými, než jsou odsouhlaseny v rámci rezervační smlouvy, bez vašeho souhlasu.

Re: Rezervační smlouva - odstoupení

Dobrý den. Rezervační smlouva by měla sloužit nejen k zaplacení vážného zájmu ale i k pravidlům jak se bude pokračovat. Pokud máte v rezervační smlouvě uzavření Kupní smlouv do 15.11. tak prodávající nelze měnit bez písmených dohod mezi všemi zůčastněnými stranami. Důležité je jakou máte rezervační smlouvu podepsanou. Pokud jste měli zájem o bezplatné poradenství. Obraťte se na mě, a pokusím se Vám s obchodem pomoci. Naše kancelář využívá trojstraných dohod. Každá dohoda je jedinečná, protože každý obchod probíhá trochu jinak. Jinak přeji hodně štěští a pevný nervy.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY