Rezervační smlouva - odstoupení od smlouvy

Rezervační smlouva - odstoupení od smlouvy

04.05.2020

Dobrý den,

s manželem jsme podepsali rezervační smlouvu na koupi nemovitosti. Od paní makléřky nám bylo řečeno, že se jedná o nemovitost, která je zdravotně nezávadná.

Bohužel jsme dodatečně zjistili, že na střeše není avizovaný šindel, ale eternit a stěny nemovitosti jsou obložené azbestovými deskami (jedná se o okál po rekonstrukci).

Je možné od rezervační smlouvy odstoupit i když informace o nezávadnosti byla podána pouze ústně?

Moc Vám děkuji za odpověď.

Lucie

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervační smlouva - odstoupení od smlouvy

Dobrý den, co se střechy týče, tam je to jasné - eternit musel být vidět. Ale co se azbestu ve stěnách týče - tam by se dalo mluvit o možném zatajení a stavět na tom.

Re: Rezervační smlouva - odstoupení od smlouvy

Dobrý den, shoduji se s kolegy. Pokud se můžete na něčem otočit, je to složení stěn. Tvrdit, že sem nerozeznal na střeše šindel a azbest, na tom bych odstoupení určitě nestavěl

Re: Rezervační smlouva - odstoupení od smlouvy

Dobrý den, jestli že vám byly zatajeny závažné skutečnosti ohledně prodeje tak je možné odstoupit od smlouvy.

Re: Rezervační smlouva - odstoupení od smlouvy

Dobrý den, asi se Vám bude dost těžko dokazovat, že Vám makléř dal tuto mylnou informaci o nezávadnosti této nemovitosti. Při koupi nemovitosti tohoto typu by měl být kupující vždy hodně obezřetný a nechat si informace ohledně rekonstrukce a následného odstranění azbestu, potvrdit písemně. Co se krytiny na střeše týče, pokud jste tuto mylnou informaci obdrželi ústně a nebyla o nikde zmínka, jako třeba v inzerci, tak s tím asi taky nic neuděláte. Spíše se pozastavuji nad tím, že jste nerozeznali rozdíl mezi šindelem a eternitem v době prohlídky této nemovitosti. Zkusil bych se s makléřem domluvit, pokud je solidní a nestojí o špatnou reklamu, tak Vám umožní od této smlouvy odstoupit a pokud ne, tak vyhledejte advokátní kancelář. Přeji Vám hodně štěstí. S pozdravem, Budina.

Re: Rezervační smlouva - odstoupení od smlouvy

Dobrý den, jak avizoval kolega Budina, v tomto případě se Vám bude jen těžko dokazovat, zda Vám podal makléř mylnou informaci. Navíc se dle mého nejedná o neodhalitelnou "vadu". Jakožto kupující byste se měli samozřejmě před koupí s nemovitostí řádně seznámit. Pokud Vám makléř sdělil jinou střešní krytinu než je ve skutečnosti, není to samozřejmě dobré. Na druhou stranu toto lze lehce odhalit již na první pohled. Stejně tak obložení stěn, pokud toto nebylo úmyslně zakryto.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY