Rezervacni smlouva - platnost

Rezervacni smlouva - platnost

10.10.2021

Dobry den, uzavrel jsem s realitni kancelari rezervacni smlouvu a uhradil rezervacni poplatek. Nasledujici den se mi z RK ozvali, ze se objevil dalsi zajemce a nabidl vyssi cenu, takze pokud mam stale zajem musim cenu dorovnat. Je mozne vymahat dodrzeni uzavrene smlouvy na puvodni castku?

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervacni smlouva - platnost

Dobrý den, pokud uvažujete o prodeji Vaší nemovitosti a máte zájem prodat bezpečně, bez starostí a předpokládám co nejvýhodněji? Garantuji férový a profesionální přístup, který pomohl už stovkám zákazníků. Pomůžu i Vám! - Působnost Praha a okolí. S úctou a srdečným pozdravem René Treu

Re: Rezervacni smlouva - platnost

Dobrý den, určitě je to na advokáta. I když ve smlouvě nejsou sankce můžete se domáhat plnění smlouvy nebo odškodného.

Re: Rezervacni smlouva - platnost

Dobrý den, jak píší kolegové, je nutné znát podmínky smlouvy. Dvoustranné x trojstranná rezervace? Zda je zde i závazek prodávajícího, zda je i on pod sankcí při odstoupení od rez.smlouvy(tak to máme ve smlouvě my). Pokud ano, bylo by to jednodušší. Nikdo vás nemůže nutit cenu po uzavření rezervace navýšit. Pokud je sankce i pro prodávající, můžete odstoupit a oni vás odškodnit. Pokud ne vrátí vám rezervaci a pak je další postup na konzultaci s právníkem (odškodnění apod). Otázkou je, zda chcete za těchto podmínek nemovitost koupit a zda vám nějaký právní spor za to stojí. Držím palce.

Re: Rezervacni smlouva - platnost

Dobrý den, realitni kancelář není oprávněná po vás chtít vyšší cenu než je uvedeno v rezervační smlouvě. Jestli se spolu na původní ceně nedomluvíte, od takové spolupráce bych dala ruce pryč a ukončila smlouvu s tím, že vám vrátí celý rezervační poplatek. To může udělat pouze neseriózní kancelář a už bych dál neměla důvěru jak celý obchod dopadne. Držím palce.

Re: Rezervacni smlouva - platnost

Dobrý den, v žádném případě po Vás nemohou chtít vyšší cenu, potom co jste podepsal rezervační smlouvu. Je to trestné není to v souladu s občanským zákoníkem o dobrých mravech a můžete je za to zažalovat.

Re: Rezervacni smlouva - platnost

Dobrý den, doporučuji probrat Záležitost s Vaším advokátem, aby si prošel celý obsah smlouvy a posoudil všechny Vaše možnosti.

Re: Rezervacni smlouva - platnost

V případě, že jste uzavřel rezervační smlouvu POUZE s realitní kanceláří, tedy bez účasti prodávajícího, může zprostředkovatel od smlouvy odstoupit a vy můžete vyžadovat vrácení rezervační zálohy. Dvoustranná rezervační smlouva obvykle zavazuje realitní kancelář k tomu, že již dále nebude nemovitost nabízet dalším zájemcům. Naopak TROJSTRANNÁ SMLOUVA zavazuje prodávajícího, že nemovitost prodává za sjednaných podmínek konkrétnímu zájemci, dále zavazuje realitní kancelář k zajištění všech náležitostí nutných k převodu nemovitého majetku a též kupujícího zavazuje k úhradě stanovené kupní ceny.

Re: Rezervacni smlouva - platnost

Dobrý den, bez znalosti plného znění podepsané rezervační smlouvy je těžké dát jednoznačnou odpověď. Nepíšete, zda se jedná o třístrannou rezervační smlouvu, kde podstatou smlouvy je dohoda mezi vámi a kupujícím o předmětu a podmínkách prodeje nemovitostí a RK jako třetí strana smlouvy se zavazuje, že od chvíle podpisu smlouvy bude postupovat jasně daným způsobem. Záleží tedy, co máte ve smlouvě napsáno a určitě se vyplatí v takovéto situaci porada s odborníkem (právníkem), který posoudí situaci dle konkrétní podepsané smlouvy.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY