Rezervacni smlouva - platnost

Rezervacni smlouva - platnost

10.10.2021

Dobry den, uzavrel jsem s realitni kancelari rezervacni smlouvu a uhradil rezervacni poplatek. Nasledujici den se mi z RK ozvali, ze se objevil dalsi zajemce a nabidl vyssi cenu, takze pokud mam stale zajem musim cenu dorovnat. Je mozne vymahat dodrzeni uzavrene smlouvy na puvodni castku?

Odpovědi na dotaz

Re: Rezervacni smlouva - platnost

V případě, že jste uzavřel rezervační smlouvu POUZE s realitní kanceláří, tedy bez účasti prodávajícího, může zprostředkovatel od smlouvy odstoupit a vy můžete vyžadovat vrácení rezervační zálohy. Dvoustranná rezervační smlouva obvykle zavazuje realitní kancelář k tomu, že již dále nebude nemovitost nabízet dalším zájemcům. Naopak TROJSTRANNÁ SMLOUVA zavazuje prodávajícího, že nemovitost prodává za sjednaných podmínek konkrétnímu zájemci, dále zavazuje realitní kancelář k zajištění všech náležitostí nutných k převodu nemovitého majetku a též kupujícího zavazuje k úhradě stanovené kupní ceny.

Re: Rezervacni smlouva - platnost

Dobrý den, bez znalosti plného znění podepsané rezervační smlouvy je těžké dát jednoznačnou odpověď. Nepíšete, zda se jedná o třístrannou rezervační smlouvu, kde podstatou smlouvy je dohoda mezi vámi a kupujícím o předmětu a podmínkách prodeje nemovitostí a RK jako třetí strana smlouvy se zavazuje, že od chvíle podpisu smlouvy bude postupovat jasně daným způsobem. Záleží tedy, co máte ve smlouvě napsáno a určitě se vyplatí v takovéto situaci porada s odborníkem (právníkem), který posoudí situaci dle konkrétní podepsané smlouvy.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím