REZERVAČNÍ ZÁLOHA

REZERVAČNÍ ZÁLOHA

31.03.2016

DOBRÝ DEN, SLOŽILA JSEM REZERVAČNÍ ZÁLOHU /6000KČ/ NA PRONÁJEM BYTU DNE 15.3.2016 K RUKAM REALITNÍ MAKLÉŘKY NA KTERO MI BYL VYSTAVEN DOKLAD.BOHUŽEL UMRTÍM V RODINĚ DOŠLO K SITUACI,KDY MI BYL NABÍDNUT BYT K PRONÁJMU PO ZESNULE OSOBĚ -RODINĚ,TUTO SKUTEČNOST JSEM SDĚLILA TELEFONICKY MAKLÉŘCE NÁSLEDUJÍCÍ PRACOVNÍ DEN.PŘI OSOBNÍ NÁVŠTĚVĚ V RK MI BYLO ZDĚLENO,ŽE MI TUTO ČÁSTKU NEMOHOU VRÁTIT.JE POSTUP RK ZPRÁVNY??PŘECE JEN SE NEJEDNÁ O MALÝ OBNOS...DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ Řezníčková

Odpovědi na dotaz

Re: REZERVAČNÍ ZÁLOHA

Dobrý den, dle smlouvy je vše v pořádku. Jde o to, že po podpisu rezervační smlouvy se ukončí inzerce a obvolají zbývající zájemci, že je byt obsazený. Tedy dojde k tomu, že potenciální nájemník si najde jiný byt a Vy svoji rezervaci zrušíte. Tedy paní makléřka musí svoji práci udělat kompletně znovu. Proto si dle mého názoru zaslouží ji dostat zaplacenou. Je mi líto, že jste vydala své peníze zbytečně, ale toto se občas bohu žel stává.. Zmiňovaná RK má dle mého názoru nárok na odměnu, neboť svou práci vykonala.

Re: REZERVAČNÍ ZÁLOHA

Předpokládám, že v rezervační smlouvě jsou napsané podmínky za nichž byla smlouva ujednána. Z nich by mělo vyplývat, že rezervace je ZÁVAZNÁ a částka je tedy nevratná. Důvod,který uvádíte nespadá do oprávněných důvodů a tedy nezakládá možnost rezervační poplatek vám vrátit. Bohužel.

Re: REZERVAČNÍ ZÁLOHA

Je to vždy o dohodě s makléřem a RK. Ale rezervační smlouva uvádí (měla by uvádět) přesné podmínky za kterých rezervace "propadá". Jak zde bylo již uvedeno, kroky plynoucí z rezervace k nemovitosti nejsou zadarmo ...

Re: REZERVAČNÍ ZÁLOHA

Dobrý den, rezervační smlouvou jste se zavázala k určitému kroku a pokud jste ho nesplnila náleží odškodnění RK a majiteli nemovitosti. Je to jako by jste si objednala auto a pak ho nedoplatila, taky Vám prodejce nevrátí složenou zálohu. Bohužel.

Re: REZERVAČNÍ ZÁLOHA

Dobrý den. Záleží samozřejmě na podmínkách, které jste si sjednala s realitní kanceláří. Nicméně předpokládám, že rezervační záloha je nevratná. Ve Vašem případě bych zkusil, vzhledem k okolnostem, znovu kontaktovat RK, vše jim vysvětlit a pokusit se domluvit na nějakém kompromisu. Naše RK ERA Domov by v tomto případě vrátila 50% rezervační zálohy.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY