rozdělení domu

Odpovědi na dotaz

Re: rozdělení domu

Dobrý den, hodně záleží na tom, jaké jsou možnosti vymezení atd. Osobně, pokud se nepohybujete v problematice, obrátil bych se na člověka, který dělá právní legislativu a nechal si toto zpracovat.

Re: rozdělení domu

Dobrý den. Má-li Váš dům charakter domu řadového, tj. samostatný vchod, samostatné kanalizační a vodovodní přípojky, elektřiny, plynu, pak by to mělo být jednoduché, podrobné rady Vám poskytne každý stavební úřad. Musíte však řešit i pozemek, zda ten lze takto rozdělit, či musí zůstat ve spoluvlastnictví, nejlépe Vám poradí na městském (místním) úřadu, odbor územního plánování. V jiném případě by bylo nejspíše vhodné prohlášení vlastníka a zápis bytových jednotek u příslušného KÚ.

Re: rozdělení domu

Nevím, jaký Vás vede k tomu, aby dům byl rozdělený na dva samostatné s oddělenými čísly popisnými. Vystavujete se riziku obtíží s připojením sítí (voda, kanalizace, elektro, plyn), s jednáním na stavebním úřadu (nutnost rekolaudovat stavby podle současného stavebního zákona) a dále s oddělením pozemků. Jak píší kolegové nejsnazším řešením se jeví oddělit majetek, tedy bytové jednotky formou tzv. Prohlášení vlastníka. Tuto službu zprostředkuje realitní kancelář ve spolupráci s geometrem a právníkem.

Re: rozdělení domu

Dobrý den, pokud je to dispozičně možné raději bych rozdělil na samostatné bytové jednotky na KU. Muse lo by se ale konkrétně vidět.

Re: rozdělení domu

Dobrý den, jednou jsem s klienty řešila, museli jsme udělat nové geometrické zaměření parcel a domu. Rozdělit připojení sítí a to vše donést na stavební úřad požádat o rozdělení dle nové dokumentace požádat MěÚ o přidělení dalšího čp. k domu po rozdělení a změny nechat zapsat na KN. Papírů a běhání a vše min. dva měsíce. Rozdělit se dá, ale je to spousta práce a nervů.

Re: rozdělení domu

Dobrý den. Rozdělení domu na dvě čísla popisná je celkem problém. Vše musí být v souladu s legislativou, jak píše kolega. Největším problémem v těchto případech je skutečnost, že každé č.p. musí mít samostatné přípojky (odpady, vodu, plyn, elektřinu), což je ve většině případů dosti finančně náročné a někdy i nemožné. Druhá možnost je vymezení dvou bytových jednotek prohlášením vlastníka. V tomto případě by zůstalo jedno č.p., ale byly by na K.Ú zapsány dvě samostatné bytové jednotky a podíl na společných prostorech a pozemku. (obdobně jako u panelového domu). Takže by šli i samostatně prodat a financovat hypotékou.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY