Rozdělení domu - společné části

Rozdělení domu - společné části

07.12.2015

Dobrý den, chtěli bychom kompletně rozdělit RD na 2 samostatné bytové jednotky. Ideálně tak, aby nevznikly žádné společné prostory (stavebně připraveno), je toto legislativně vůbec možno? Nebo bude po dělení vždy existovat nějaká společná část (obvodové zdivo atd.)? Předem děkuji za odpověď. JM

Odpovědi na dotaz

Re: Rozdělení domu - společné části

Dobrý den, k fundované odpovědi je třeba více informací. Vznikne-li např. dvoj dům a parcelu lze příslušně rozdělit, pak by se mohlo jednat o autonomní jednotky, ale pokud je to patrový dům, pak zcela určitě bude společná střecha, schodiště, pozemek apod.

Re: Rozdělení domu - společné části

Dle vašeho dotazu mi není zcela jasné, jak si mám vysvětlit STAVEBNĚ PŘIPRAVENO k rozdělení na samostatné jednotky, aby nebyly žádné společné prostory. Pokud má dům společný pozemek, společnou střechu atd. vždy se jedná o části společné a tedy neoddělitelné. Obvodové zdivo může být a nemusí počítáno za společné .....Posouzení k Vaší otázce lze provést na základě předložení aktuálních (platných) technických výkresů nemovitosti a čísla parcelního (náhledu do katastrální mapy).

Re: Rozdělení domu - společné části

Dobrý den, legislativně to možné je.

Re: Rozdělení domu - společné části

Dobrý den. Dům samozřejmě lze rozdělit v souladu se stavebním zákonem na dvě samostatné bytové jednotky i s tím, že není nutné mít společné prostory. Vše musí být stavebně připraveno, poté se udělá prohlášení vlastníka a vše podá na katastr.Účastní se toho i příslušný stavební odbor, který se k tomu vyjadřuje. Ale pozor, musíte mít i samostatné přípojky, tedy plyn, elektřinu, vodu i odpad. A to většinou bývá kámen úrazu.

Re: Rozdělení domu - společné části

Dobrý den, rozdělit dům určitě lze. Podle mého se ovšem společným částem nevyhnete. Pokud je dům na patro a jednotka je dole a nahoře, tak to bez společných částí nepůjde. Jediná možnost je dům s jednotkou nalevo a napravo, samostatné vstupy, dělená střecha, mezi domy společná stěna. Dost dobře nelze nemít společnou stěnu nebo společné části.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY