Smlouva o spolupráci

Smlouva o spolupráci

02.02.2016

Dobrý den, realitní kancelář nám našla kupce na byt, ale za kupce jedná dalsí osoba, která po nás požaduje podepsat smlouvu o spolupráci. Součástí je další provize, kterou máme uhradit my prodejci bytu, s tím že ale o to bude částka navyšena kupujícímu. V čem je fígl?

Odpovědi na dotaz

Re: Smlouva o spolupráci

Dobrý den,vás zastupuje makléř,kterému platíte provizi,pokud druhý makléř přivede klienta. Je dohoda na makléřích zakázky,ale neměla by se dotknout vás ani ceny nemovitosti. Buď se makléři domluví na dělení provize v urč. procentuálním dělení a nebo má makléř poptávky smlouvu se svým klientem-kupujícím na vyhledání nemovitosti.Pověřte vašeho makléře,aby situaci vyřešil s makléřem kupujícího,jak je běžné. Přeji úspěšný prodej.

Re: Smlouva o spolupráci

Vámi popsaná situace je absurdní! Vás jako majitele nemovitosti, který prodává byt zastupuje makléř, s tím jste uzavřeli SMLOUVU o ZPROSTŘEDKOVÁNÍ prodeje a tento makléř se zavázal, že bude chránit vaše zájmy. Nedává žádný smysl, aby vás zastupoval makléř i za stranu kupující, neboť strana kupující má vždy odlišné zájmy, např. chce snížit vámi požadovanou cenu ... Nenechte se oklamat! Jednejte pouze s tím, s níž máte uzavřenou smlouvu o zastupování. Ošemetná situace však může nastat, pokud byste předem žádného makléře nezavázali smluvně a dva makléři by se u vás dožadovali podpisu smlouvy ve chvíli, kdy oba přišli s vážným zájemcem o koupi bytu ..... Předpokládám, že toto však není váš případ!

Re: Smlouva o spolupráci

Pokud makléř slibuje kupujícímu, že pro něj bude pracovat zdarma a pokud se makléř prodávajícího odmítne "podělit", nezbývá takovému rádoby makléři bez smlouvy s kupujícím chtít provizi po prodávajícím. Určitě neustupujte! Jak funguje vývoj mnoha makléřů v ČR? přirovnal bych to k vývoji softwaru: Upgrade programu Realitní makléř na Makléř poptávky: VERZE 1.0 volání na monitoring s argumentem my jsme nejlepší, nechcete prodávat přes nás? Početné pády aplikace. Inovováno na VERZI 1.1 volání na monitoring s argumentem "MÁM KUPCE" (myšleno chci nabrat do inzerce). Pády aplikace lehce omezeny. V důsledku snížení počtu pádů aplikace logický upgrade na VERZI 1.2 Mám opravdu potenciálního zájemce, chci mu prodat vaši nemovitost zaplaťte mi za to… Ne dohodu s ním nemám, dám mu ve dveřích podepsat protokol o prohlídce aby mně neobešel. Po dlouhém vývoji vyvinuta zcela nová verze odstraňující množství chyb a bezpečnostních rizik, VERZE 2.0 mám svého zasmluvněného poptávajícího a s ním dohodnutou odměnu, protože jsem mu dokázal vysvětlit, že když pracuji pro něj dokážu mu zároveň vyjednat pro něj tu nejlepší cenu, prověřit faktický stav nemovitosti a opravdu hájit jeho zájmy, Dokážu klienta poptávky přesvědčit, že se mu to prostě vyplatí… DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Různí makléři mají nainstalovány různé verze tohoto software a proto jsou někdy vzájemně nekompatibilní.

Re: Smlouva o spolupráci

Pokud vám makléř slibuje že bude pracovat pro vás jako prodávajícího, ale zaplatí jej kupující, jedná se o závažný střet (konflikt) zájmů. Stejně to platí naopak. každého zprostředkovatele nechť zaplatí ten pro koho pracuje a s ním to musí mít podepsáno.

Re: Smlouva o spolupráci

Být majitelem, nic bych nepodepisoval, protože makléře zastupující kupujícího jste si neobjednal, tudíž k němu nemáte vůbec žádný vztah. Tento případ se běžně řeší dohodou obou makléřů, kteří se o provizi podělí, v některých případech si tohoto makléře zaplatí kupující.

Re: Smlouva o spolupráci

Dobrý den. Pokud je situace tak jak popisujete, tak bych to řešil pouze se zprostředkovatelem, který nabízel Vaši nemovitost. S další stranou, bych já jako majitel nic nepodepisoval. Pokud se jedná o seriozního zprostředkovatele, má ošetřeného svého klienta a tudíž at smluvní ujednání o úhradě jeho provize, uzavře s ním. S přáním úspěšného prodeje Milan Krucký, dumrealit.cz

Re: Smlouva o spolupráci

Vůbec bych to neřešila podepsala bych zprostředkovatelskou smlouvu s makléřem a jestli kupujícího zastupuje také makléř tak vy zaplaťte provizi Vašemu makléři a kupující ať zaplatí svou provizi svému makléři. Já osobně když zastupuji svého kupujícího mám již svou provizi od kupujícího domluvenou a vyjednám s prodávajícím cenu prodeje a nepožaduji žádnou provizi od makléře. Nikdy nenavyšuji nikomu cenu. Pokud mě při prodeji osloví jiný makléř s kupujícím automaticky ode mě dostává 50% z mé provize za realizaci v případě že nemá s kupujícím sjednanou provizi.

Re: Smlouva o spolupráci

Dobrý den, není třeba, aby prodávající uzavíral s makléřem, který zastupuje kupujícího, jakoukoliv smlouvu. Makléř by měl se svým klientem, tedy s kupujícím, sepsat Smlouvu o poskytování realitních služeb, jejímž předmětem bude vyhledání nemovitosti kupujícímu za předem stanovenou výši provize. Přeji pěkný den.

Re: Smlouva o spolupráci

Není běžné, abyste Vy, jakožto prodávající uzavírali dvojí smlouvy, ze kterých Vám bude vyplývat povinnost uhradit provizi. Váš makléř by měl být schopný Vás tohoto vyvarovat a pokud ne on, tak přinejmenším zainteresovaný právník, který posoudí, zda z (velmi nestandardního a podivného) požadavku plyne nějaké nebezpečí. Pokud máte dobře nastavenou cenu a marketing nemovitosti, raději bych se poohlédnul po jiném zájemci, který takovéto požadavky mít nebude.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY