Spoluvlastnictví ideální poloviny domu

Spoluvlastnictví ideální poloviny domu

24.09.2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně prodeje ideální poloviny domu, kdy danou polovinu domu vlastní tři spoluvlastníci - tři sestry a to dvě 1/12 podílu a třetí sestra má zbývající podíl z poloviny domu. Vím, že je lepší nechat přepsat poloviny zvlášt do katastru nemovitosti jako bytové jednotky, ale chci se optat jak to probíhá jsou-li na té jedné polovině, která by se prodávala vlastníci tři. Děkuji mnohokrát za vaši odpoved s pozdravem Melicharová

Odpovědi na dotaz

Re: Spoluvlastnictví ideální poloviny domu

Dobrý den paní Melicharová, v případě že všichni 3 souhlasí s prodejem a zda rozumím dobře, že všichni 3 užívají část nemovitosti, nebo vlastnictví je jakousi dohodou vázáno k užívání části domu, je velmi jednoduché ideální polovinu domu prodat, pokud všichni souhlasí. Pokud uvažujete rozdělit dům na jednotky a stavebně je to možné, určitě je výhodnější jednotky vymezit (vyčlenit) a poté prodávat samostatnou jednotku a podíl na společných částech domu a pozemku.

Re: Spoluvlastnictví ideální poloviny domu

pokud sou 3 vlastnící, všichni musí souhlasit.Jinak je postup stejný jako když se to řeší s jedním

Re: Spoluvlastnictví ideální poloviny domu

Nejlepší je stanovit přesné vymezení kdo co vlastní pokud se jedná o jednotlivé jednotky nejideálnější udělat rozložení včetně pozemků. Při prodeji několika vlastníků je vždy problém, neboť každý má jinou představu o prodeji a málokdy se vlastníci shodnou. Je lepší vlastnit přesné vymezené části.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY