Ukončení zprostředkovatelské smlouvy

Ukončení zprostředkovatelské smlouvy

22.01.2016

Máme s RK uzavřenou zprostředkovatelskou smlouvu na dobu určitou do 30.12.2015. Ale 13.10.2015 zemřel jeden z majitelů nemovitosti a nemovitost přechází do vlastnictví jeho dědiců. RK nemohla v té době vlastně nemovitost prodat i když neměla zatím kupce. Jsme povinni RK umožnit prodloužení zprostř. smlouvy o oněch 71 dnů od doby, kdy bude připsáno vlastnictví dědicům zemřelého ? Děkuji za brzkou odpověď ! Linek Richard 22.1.2016

Odpovědi na dotaz

Re: Ukončení zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den,dle mého názoru také nejste vázáni žádnou smlouvou z důvodu úmrtí a změny vlastnických poměrů. Nicméně pokud realitní kancelář pracovala svědomitě,můžete po proběhnutí dědického řízení sepsat novou smlouvu, na základě které prodej dokončíte. Ať vám při prodeji vše vyjde dle vašich představ.

Re: Ukončení zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den, pokud nebylo ve smlouvě nic o automatickém prodloužení, nejste z mého pohledu povinni cokoli nahrazovat. To, že došlo kúmrtí jedoho z majitelů je věc, která se někdy stane.

Re: Ukončení zprostředkovatelské smlouvy

Pokud někdo z majitelů či spolumajitelů v průběhu nabídky zemře, nelze do doby ukončení dědického řízení nemovitost převést na nového majitele (tedy ani uzavřít kupní smlouvu). Z toho vyplývá, že nemá smysl ve spolupráci s RK pokračovat do té doby, pokud nebude na listu vlastnictví zapsán nový vlastník. Není povinností nového majitele pokračovat ve smlouvě s RK, záleží pouze na jeho rozhodnutí zda nemovitost budete po přepsání na nového majitele (po ukončení dědictví) prodávat či si ji ponechá.

Re: Ukončení zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den pane Linku, úmrtím jednoho ze spoluvlastníků nemovitosti nemůže dojít k naplnění zprostředkovatelské smlouvy, neboť probíhající dědické řízení znemožňuje takovou nemovitost prodat. Je třeba vyčkat ukončení dědického řízení a noví spoluvlastníci společně se spoluvlastníky původními mohou teprve pak podepsat novou zprostředkovatelskou smlouvu dle jejich uvážení. Pokud byla původní zprostředkovatelská smlouva uzavřena na dobu určitou do 30.12., je třeba zkontrolovat, zda neobsahuje ustanovení o automatickém prodloužení její platnosti. V tom případě zvažte vypovězení smlouvy.

Re: Ukončení zprostředkovatelské smlouvy

Dle mého názoru nejste vázáni ničím, Vy jste ZS neuzavírali a pokud majitel zemřel je to smutné ,ale tím pádem končí i smluvní vztah. To se prostě někdy stane.Je na Vás zda budete využívat služeb kanceláře či makléře.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY