uzavření smlouvy o rezervaci

uzavření smlouvy o rezervaci

05.06.2015

Dobrý den, máme již uzavřenu Smlouvu o rezervaci bytové jednotky .... jaké jsou možné sankce, pokud dotyčný nabyvatel od této rezervace odstoupí ?

Odpovědi na dotaz

Re: uzavření smlouvy o rezervaci

Dobrý den, vždy záleží, z jakého důvodu se odstupuje. POkud jste si pouze zakoupení nemovitosti rozmysleli, blokovací depozitum bude bráno jako smluvní pokuta. Ale záleží a tom, jak máte smlouvu psanou.

Re: uzavření smlouvy o rezervaci

Dobrý den, Váš dotaz zní tak, jako kdyby podmínky odstoupení nebyly ve smlouvě vůbec řešeny. Pokud nemáte ve smlouvě ujednané sankce pro případ odstoupení, pak se postupuje podle příslušných ustanovení nového občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.), a přinejmenším byste měli uhradit realitní služby, které vám byly realitní kanceláří poskytnuty na základě vaší objednávky.

Re: uzavření smlouvy o rezervaci

Rezervační smlouva je závazný dokument, obvykle je uzavírána jako trojstranná - mezi zájemcem, majitelem nemovitosti a zprostředkovatelem. Ve smlouvě by měly být definovány závazky smluvních stran a podmínky pro uzavření kupní smlouvy, příp. sankce pro případ odstoupení nebo naopak podmínky a možnosti, za kterých bude/nebude kupní smlouva uzavřena. POZOR rezervaci lze podmiňovat např. termínem úhrady rezervačního poplatku nebo jinými sjednanými podmínkami. Např. v případě, že nebude ve sjednaný včas rezervační poplatek uhrazený, smlouva se od počátku ruší..... Rezervační smlouva slouží k tomu, aby smluvní strany vyjádřily podmínky, za kterých bude obchod dokončený. Je to závazný dokument a odstoupení smluvních stran od dalších kroků popsaných ve smlouvě (např. uzavření kupní smlouvy) bez vážných důvodů je většinou pokutováno.

Re: uzavření smlouvy o rezervaci

Obecně musím přiznat, že jsou rezervační smlouvy zhlediska práva dosti na vodě, aovšem záleží jak je přesně koncipovaná, z jakého důvodu jste si koupi rozmysleli, zda z objektivních důvodů jako např. neočekávaná životní situace, ztráta zaměstnání nebo lepší nabídka či jen tzv. z rozmaru, obecně mají bohužel RK sankci až do výše rezervačního poplatku, bližší informace bych mohl podat po prozkoumání konkrétního případu.

Re: uzavření smlouvy o rezervaci

Dobrý den, chci se zeptat zda máte smluvní podmínky v rezervační smlouvě pokud ano, tak sankce by měli být řešeny pro všechny zúčastněné strany. Rezervační smlouva má mít i datum, kdy dojde k podpisu kupních smluv, popis peněžního toku. Vše se ale řeší dle podepsané rezervační smlouvy jejíž obsah neuvádíte. Rezervační smlouva by měla být trojstranná.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY