vrácení blokovacího depozita

vrácení blokovacího depozita

25.12.2016

V inzerátu na prodej parcely s chatkou byla uvedena sezonni voda, která jak jsme si sami zjistili je zrušená a napojení na vodovodní řád je finančně neúnosný. Lze to považovat za mylnou informaci od makléře a požadovat vrácení zaplacené částky? Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: vrácení blokovacího depozita

Dobrý den, obávám se, že "sezonni voda" není nikterak právně ošetřený termín a i přesto, že jste nejspíš v právu, je možné, že se spravedlnosti nedovoláte..

Re: vrácení blokovacího depozita

Dobrý den, pokud je v inzerci informace, že na pozemku u chaty je sezonní voda, která tam ve zkutečnosti není, je to uvedení nepravdivé ( dosti zásadní ) informace a rezervační částka, by Vám měl být navrácena v plné výši. Doporučuji si někam zkopírovat inzerát s popiskem k chatě, než bude změněn... Pěkný den

Re: vrácení blokovacího depozita

Dobrý den, i přesto, že u inzerátu byla uvedena "sezónní voda" je pravděpodobné, že se vrácení rezervačního poplatku nedočkáte. Mnohdy není chyba u inzerátu zcela vinou makléře, může se jednat i o mylnou informaci ze strany majitelů. V každém případě je v zájmu zájemců při jakékoliv koupi si ověřit všechny podávané informace. Na městských úřadech, u starosty, třeba i u sousedů. Nákup nemovitosti je tak zásadní záležitost, že se vyplatí námaha navíc. Solidní makléř veškeré informace od majitelů nejdéle před rezervací skutečně ověří, ale například u "sezónní vody" to lze např. v zimě jen s obtížemi.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY