Vrácení provize

Vrácení provize

12.10.2016

Dobrý den, mám dotaz ohledně vrácení provize. Jeden den jsem v RK zaplatila provizi 5.000 Kč za sjednání pronájmu bytu (garsonka za 10.000 Kč měsíčně), za dva dny jsem RK oznámila, že o pronájem zájem nemám. klíče od bytu jsem nepřevzala, smlouvu o nájmu jsem nepodepisovala. Makléřka mi odpověděla, že kdybych jim to oznámila o "trošku dříve", zálohu by mi vrátili. Když jsem provizi platila, tak mi ale neoznámila do kdy můžu odstoupit od smlouvy (ústní, nebyla sepsána písemně) s tím, že mi zálohu vrátí. Je to správně? Děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Vrácení provize

Dobry den, bohuzel bez znalosti sjednaneho smluvniho prostredi ... nelze fundovane posoudit. Se srdecnym pozdravem Rene Treu

Re: Vrácení provize

Dobrý den, dle Vašeho dotazu není zřejmé, zdali jste podepsala smlouvu o rezervaci či nikoliv. V případě, že rezervační smlouvu podepsanou máte, jde o konkrétní podmínky v ní uvedené. Standardně však platí, že pokud zájemce o pronájem odstoupí od rezervační smlouvy, je tato částka provizí RK, jelikož vy jste smlouvu o rezervaci porušila a o odstoupením. Ale jak jsem již psal, každý smlouva může být jiná. Pokud jste nepodepsala rezervační částku, bude velmi těžké prokázat,že jste provizi hradila. Pokud máte daňový doklad, obrátil bych se na vedení RK s žádostí o navrácení částky smírnou cestou. Držím Vám palce s řešením Vašeho problému. S pozdravem Tomáš Březina

Re: Vrácení provize

Dobrý den. Předpokládám, že provizi, nebo rezervační zálohu, jste zaplatila na základě nějakého smluvního vztahu, smlouvy. V ní budou určitě napsány podmínky, jakým způsobem se s těmito penězi bude nadále nakládat a i jakým způsobem je možno je vrátit. Takže si tuto smlouvu prostudujte a postupujte podle ní. Jestliže žádnou rezervační smlouvu nemáte podepsanou, těžko Vám RK tyto peníze vrátí. S pozdravem Ing. Pavel Bulan.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY