Výmaz z LV po prodeji nemovitosti v exekuci

Výmaz z LV po prodeji nemovitosti v exekuci

18.10.2017

Dobrý den, koupil jsem od isolvenčního správce nemovitost v exekuci. Po přepisu vlastnického práva však nedošlo k výmazu Zástavního práva/Exekučního přikazu z listu vlastnictví - což dle zjištěných informací je v pořádku a byly mi od IS poskytnuty podklady pro KÚ pro výmaz těchto zápisů. Nicméně moje otázka je, zda je opravdu nezbytné zažádat KÚ o výmaz těchto zápisů, zda tyto exekuční příkazy, zástavní práva na dřívějšího majitele mají nějaký vliv na mně jako nového majitele? Nebo se jedná pouze o "kosmetickou" úpravu? Děkuji za odpověd

Odpovědi na dotaz

Re: Výmaz z LV po prodeji nemovitosti v exekuci

Dobrý den, v žádném případě to není "kosmetika", Vaše nemovitost má se zápisy reálně nižší hodnotu, než bez nich. Vyčistěte LV.

Re: Výmaz z LV po prodeji nemovitosti v exekuci

Výmaz z LV určitě proveďte. Zápis exekuce vám zkomplikuje případný budoucí prodej nemovitosti a nemovitost se zápisem exekuce vám např banka neschváli jako zástavu při zajišťování úvěru. Těch 1000,-Kč za návrh na vklad za to stojí mít zápis v KN čistý.

Re: Výmaz z LV po prodeji nemovitosti v exekuci

Dobrý den. To je u insolvenčních správců obvyklý postup , dle zákona . Na katastr s Výmazem rozhodně co nejdříve zajděte , později by Vám to mohlo způsobit nepříjemnosti.

Re: Výmaz z LV po prodeji nemovitosti v exekuci

Dobrý den. Dle insolvenčního zákona je postup následující: -nemovitosti je převedena na Vaši osobu -teprve po převodu na Vás je insolvenční správce povinen Vám vystavit tzv. prohlášení insolvenčního správce o zániku zástav a k tomu příslušný Návrh na vklad (výmaz) -s tímto vším musíte Vy jako nový nabyvatelé zajít na KN a uhradit 1000,- Kč -není to nic neobvyklého a hlavně se nebojte, protože je to naprosto běžný postup a dle mého názoru se jedná o nejbezpečnější koupi nemovitosti Nemějte obavy a spojte se s ins. správcem, aby Vám zmíněné dokumenta předal či zaslal a pak bude vše naprosto v pořádku. Hezký zbytek dne, Hlavatý.

Re: Výmaz z LV po prodeji nemovitosti v exekuci

Dobrý den. Vůbec s výmazem neváhejte a nechte to na katastru vymazat. Mohlo by Vás to v budoucnu hodně mrzet! marek Izera

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY