Vyplacení podílu

Vyplacení podílu

29.04.2021

Dobrý den, vlastním 1/4 nemovitosti RD se pozemkem cca 400 m, takže reálný podíl nepřipadá v úvahu, spoluvlastníci odmítají nemovitost prodat a jelikož potřebuji peníze, chtěl bych vyplatit. V jaké výši se provádí vyplacení spoluvlastníka? Jedná se o podíl z aktuálně stanoveného tržního odhadu, takže mám chtít nový a aktuální odhad nemovitosti nebo se částka na vyplacení stanovuje nějak jinak? Děkuji za odpověď. S pozdravem Petr K.

Odpovědi na dotaz

Re: Vyplacení podílu

V případě vypořádání spoluvlastnictví je vždy nejdůležitější najít shodu (dohoda o ceně) mezi spolumajiteli předmětné nemovitosti. Základem pro vyjednávání o ceně může být třeba odhad tržní hodnoty celé nemovitosti (ten získáte od RK) nebo znalecký posudek vypracovaný soudem určeným znalcem v oboru oceňování (hodnota odpovídá vyhlášce MF). V nejhorším případě, kdy smírná dohoda mezi spoluvlastníky již není možná, je vhodné požádat soud. Protože nejste povinen setrvávat ve spoluvlastnictví, může soud na váš návrh spoluvlastnictví zrušit a určit spolumajitelům částku k vypořádání.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení, výši provize a rozsah služeb.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím