Výpověď neexkluzivní smlouvy

Výpověď neexkluzivní smlouvy

22.06.2020

Dobrý den,

s realitní kanceláří máme neexkluzivní smlouvu na dobu určitou s možností automatického prodloužení. Nalezli jsme klienta (bez součinnosti se zprostředkovatelem) a máme v úmyslu s ním uzavřít prodej.

Jakou formou a v jakém znění poslat tuto informaci makléři? Máme nějaké povinnosti, jak makléři prokázat, že máme vlastního vážného zájemce? Smlouva tuto nijak neřeší, pouze je zmíněno, že makléř nemá v tomto případě nárok na provizi.

Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: Výpověď neexkluzivní smlouvy

Dobrý den, veškeré povinnosti vyplývají ze smlouvy. Podívejte se jestli se ve smlouvě o tomto nepíše. Pokud ne, doporučuji toto oznámit makléři alespoň mailem. Tak samo doporučuji dokončení obchodu realitním makléřem, jistě zajistí advokátní servis, připraví veškeré podklady pro předání nemovitosti a další náležitosti. Tím, že najdete zájemce mnohdy obchod jen začíná. :)

Re: Výpověď neexkluzivní smlouvy

Dobrý den, jak píší kolegové. U neexkluzivní formy zprostředkování můžete prodávat sám

Re: Výpověď neexkluzivní smlouvy

Dobrý den,pokud se jedná opravdu o neexkluzivní smlouvu, nemělo by Vám nic bránit uzavřít KS s kupujícím, který nebyl vyhledán RK. Určitě doporučuji informovat a vypovědět smlouvu s RK, aby danou nemovitost již dále nenabízela, dle povinností stran vyplývající z uzavřené smlouvy.

Re: Výpověď neexkluzivní smlouvy

Dobrý den, pokud se jedná o neexklusivní smlouvu, tak by Vám nemělo nic bránit, aby jste mohli s Vašim vlastním klientem uzavřít obchodní transakci, bez účastí stávající RK. To, zda jste povinni o tom RK informovat, je vždy otázka povinností, které Vám vyplyvají z uzavřené smlouvy. Pro "klid duše" můžete se stávající RK vypovědět smlouvu.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY