Výpovědní lhůta zprostředkovatelské smlouvy

Výpovědní lhůta zprostředkovatelské smlouvy

17.11.2015

Dobrý den, v roce 2013 jsem podepsal zprostředkovatelskou smlouvu s realitní kanceláří. Protože nedošlo k žádnému prodeji do letošního roku 2015, rozhodl jsem se vypověď smlouvu. Výpovědní lhůta trvá 6 měsíců tj. v dubnu 2016 budu vyvázán ze smlouvy. Jak můžu během výpovědní lhůty nakládat s pozemkem? Můžu pozemek rozdělit a udělat změnu v katastru nemovitostí nebo ho i prodat? Předem děkuji za odpověď. Honza

Odpovědi na dotaz

Re: Výpovědní lhůta zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den, obraťte se na advokáta a jste vyvázáni skoro hned.

Re: Výpovědní lhůta zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den. Většinou každá smlouva o zprostředkování prodeje obsahuje i ujednání, že nebudete s nemovitostí nijak nakládat, měnit ji, pouze o ni řádně pečovat atd. Dokud je smlouva platná, doporučuji Vám počkat s jakýmikoli změnami na nemovitosti. O skončení smlouvy se poraďte se zkušeným právníkem.

Re: Výpovědní lhůta zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den, toto je na právní radu určitě se najde možnost jak lhůtu zkrátit, nebo výpověď pozměnit zvláště pokud se změnila situace.

Re: Výpovědní lhůta zprostředkovatelské smlouvy

Dobrý den, podle mého lze smlouvu vypovědět i dříve. Pravděpodobně smlouva nebude příliš aktuální a v souladu s Nový občanským zákoníkem. Nově již nelze podepisovat smlouvy na dobu neurčitou s nepřiměřenou výpovědní lhůtou. Pokud chcete s pozemkem nakládat, doporučuji navštívit advokáta, který Vám sepíše výpověď smlouvy a zašle realitní kanceláři.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY