Závazný navrh na uzavření smlouvy

Závazný navrh na uzavření smlouvy

08.02.2016

Dobrý den, podepsala jsem s RK závazný navrh na uzavření smlouvy o převodu družstevního podílu dle par.1731 a následujících.zakona C. 89/2012Sb. jako zájemce. Nabidka na uzavření smlouvy je učiněna jako neodvolatelna. Po akceptaci se zavazuji podepsat rezervační smlouvu. Bohužel z osobních důvodu jsem nucena odstoupit. Za jakých podmínek je to možné, když je nabídka neodvolatelna? Budu muset zaplatit nějakou odměnu RK? Děkuji za odpověď. Říha J.

Odpovědi na dotaz

Re: Závazný navrh na uzavření smlouvy

Dobrý den, jak píší kolegyně. 1. záleží na obsahu té smlouvy. Neznáme ji a 2. bych jednal s RK.

Re: Závazný navrh na uzavření smlouvy

Krásný den přeji. Opět lze jen konstatovat, že vše záleží na znění zprostředkovatelské smlouvy. Takže doporučuji oslovit profesionála v oboru realit a osobně s ním probrat možnosti, než se obrátíte na dotyčnou RK, s kterou jste podepsala. Né vždy se férové a upřímné jednání vyplácí, proto je důležité předem si stanovit strategie na různé formy reakce dotyčné RK. S přáním dobrého konce tohoto případu Milan Krucký, dumrealit.cz

Re: Závazný navrh na uzavření smlouvy

Dobrý den, řádně se podívejte co máte zapsáno v ujednáních a sankcích a dle toho se odvíjí finanční odškodnění. Většinou když klient složí závaznou rezervaci je vždy v dohodách poznamenaná výše případného odškodnění při odstoupení od smlouvy. Také je důležité jednat s makléřem či RK.

Re: Závazný navrh na uzavření smlouvy

Dobrý den, to záleží na obsahu závazného návrhu na uzavření smlouvy o převodu vlastnictví. Jaké jsou tam pokuty a penále. A také hodně záleží na osobním jednání s realitní kanceláří nebo konkrétním makléřem.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY