Zmocnění makléřky k podpisu

Zmocnění makléřky k podpisu

16.04.2016

Dobrý den,ráda bych požádala o radu,podepsali jsme rezervační smlouvu,kde byla makléřka zmocněna k podpisu rezervační smlouvy,ale ke dni podpisu,ještě neměla v ruce zmocnění,neboť leželo na stole u prodávajícího.Ovšem mi jsme zmocnění ani nepožadovali a rezervaci podepsali. Následovalo odsouhlasení smlouvy budoucí kupní a její podpis, námi a prodávajícím. Mám otázku pokud jsme si koupi v tomto stádiu rozmysleli, je možné nějakým způsobem budoucí kupní smlouvu zrušit,odstoupit apod. Za každou radu budu velmi rád. Moc děkuji Michal

Odpovědi na dotaz

Re: Zmocnění makléřky k podpisu

Dobrý den, duplicitně položená otázka. (Zodpovězeno v druhém vlákně)

Re: Zmocnění makléřky k podpisu

Dobrý den, pane Michale. Důležité je, zda plná moc existuje a opravdu opravňuje makléřku k takovému jednání. Pokud plná moc má veškeré potřebné náležitosti a pokrývá aktivity zmocněnce, pak je to jako by jednal zmocnitel, tj. prodávající. Vyžádejte si originál plné moci, pak můžete situaci posoudit.

Re: Zmocnění makléřky k podpisu

Pokud jste podepsali smlouvu tak je platná teď je otázka jak byla smlouva postavená zda na základě plné moci tak pak by měl podepisovat ten kdo plnou moc obdržel a správně by se mělo vymazat z textu na základě plné moci.

Re: Zmocnění makléřky k podpisu

Dobrý den, jsou tu dvě roviny. První je rezervační smlouva a druhá smlouva o budoucí smlouvě kupní. Pokud makléř nemá plnou moc na zastoupení podpisu rezervační smlouvy, pak je možné odstoupit respektive lze to napadnout. Pokud ovšem máte podepsánu smlouvu o budoucí smlouvě kupní přímo s prodávajícím tak logicky je tato smlouva již nadřazena rezervační smlouvě. Zkrátka už máte smluvně s majiteli dáno, že nemovitost kupujete a jaké jsou podmínky. Pokud kupovat nechcete, můžete samozřejmě odstoupit, ale bude Vám hrozit sankce uvedená ve smlouvě o budoucí smlouvě kupní.

Re: Zmocnění makléřky k podpisu

Dobrý den. Dle judikatury Nejvyššího soudu musí být rezervační smlouva vždy trojstranná, tedy RK, kupující a prodávající. Vy jste však již podepsali i SBKS, předpokládám že odkontrolovanou Vaším advokátem. V této smlouvě je jistě uvedeno, za jakých podmínek můžete od smlouvy odstoupit a jaké za to ponesete . sankce.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY