Realitních makléřů je u nás nejvíce v Evropské unii

Realitních makléřů je u nás nejvíce v Evropské unii

V České republice si můžete vybírat z téměř 18 000 realitních makléřů. V Německu je realitních makléřů pouze 12 000, přitom počet obyvatel je 8krát vyšší než v České republice. Jak tedy vybrat toho správného?

Prodej nemovitosti přes realitní kancelář

Bohužel, díky tomu, že většina makléřů nemá vzdělání, zkušenosti či morální vlastnosti, nemáte jistotu, že obchod proběhne bez problémů. Schopný makléř umí dosáhnout výhodnějšího prodeje díky přesvědčovacím a obchodním dovednostem. Umí zvolit vhodnou taktiku pro jednání s kupujícím a umí poradit, kdy je vhodné přistoupit na navrhnutou slevu či čekat, až se ozve další zájemce. Neplatí, že tržní cena nemovitosti je jen jedna.

Prodej nemovitosti bez realitky

Mnoho prodávajících se snaží sehnat kupce na svou nemovitost raději sami. Většinou to platí u malých bytů, kde je vysoká poptávka a tak není problém kupce sehnat rychle. Prodej bez makléře lidé většinou volí proto, že chtějí ušetřit provizi a chtějí mít obchod pod kontrolou, tj. nemají důvěru v realitky.

Česká republika je „rájem“ realitních makléřů

Co se týče počtu realitních makléřů, v České republice jich je více než 18 000. Ve Francii, která je co do počtu obyvatel více než 6krát větší než Česká republika, je realitních makléřů 25 000. V 8krát větším Německu je realitních makléřů pouze 12 000. V Polsku je realitních makléřů přes 10 000.

Vybíráme realitního makléře

Pokud je realitní makléř schopný, vyřídí všechny náležitosti procesu prodeje nemovitosti včetně technických, právních, daňových atd. Jak vybrat schopného a seriózního makléře?

  • skutečných a ověřených referencí
  • doložitelné délky praxe a skutečného počtu realizovaných obchodů
  • kvality zpracování inzerce stávajících nabídek makléře
  • rozsahu a ceny posktovaných služeb (provize)
  • zda spolupracuje s ostatními realitními kancelářemi
  • Naopak není dobré si vybírat makléře, kteří vaši nemovitost hodlají prodat za nesmyslně vysokou cenou (aby se zalíbili) nebo se spokojí se s nejnižší provizí.

"Zlaté časy" makléřům skončí

Ministerstvo pro místní rozvoj chystá novinku, která reguluje počet realitních makléřů, jež pracují na volnou živnost. Doposud si může pořídit živnost v oboru realit každý.

Chcete nalézt nejlepšího realitního makléře?

Štítky: Prodej nemovitosti

Nejčtenější příspěvky na blogu

Výše provize realitních kanceláří

Výše provize realitních kanceláří

2.2.2018   Aktualizace 29.1.2021

Prodej nemovitosti

Autor Ing. Ondřej Kosina

Výše provize realitní kanceláře je pro spoustu majitelů první otázkou, kterou se při prodeji nemovitosti zabývají. Velká většina se rozhodne byt prodávat sama právě kvůli snaze za provizi ušetřit. Mají pocit, že zaplatí spoustu peněz téměř za nic…

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím