Částka v kupní smlouvě je záměrně uvedena nižší

Částka v kupní smlouvě je záměrně uvedena nižší

08.05.2017

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je opravdu běžné (jak nám tvrdí realitní makléř), že se do kupní smlouvy píše nižší částka (kvůli dani z nemovitosti)? Prodáváme byt a kupující je ochotný zaplatit cca třetinovou zálohu, s tím, že do kupní smlouvy se následně uvedou jen zbylé dvě třetiny... Prosím o názor, děkuji.

Odpovědi na dotaz

Re: Částka v kupní smlouvě je záměrně uvedena nižší

Dobrý den. Běžné to není , ale občas k tomu dochází. Kupující sice ušetři na dani z nabytí , ale vystavuje se tak riziku , že pokud se něco zvrtne a katastr nemovitost na kupující nepřepíše , vrací si obě strany vzájemná plnění. Kupující tak dostane zpět jen to , co je uvedeno na kupní smlouvě.

Re: Částka v kupní smlouvě je záměrně uvedena nižší

Dobrý den, jak píší kolegové výše, tak se jedná o čistý daňový podvod. Ono se tím dá sice ušetřit, ale je lepší zvolit cestu dvou smluv na nemovitost a movité věci. Určitě si dejte pozor a vše raději projednejte s právním zástupcem. S pozdravem Hlavatý.

Re: Částka v kupní smlouvě je záměrně uvedena nižší

Dobrý den. Tento postup běžný není a rozhodně Vám ho nedoporučuji. Jedná se o daňový podvod a Vy by jste, v případě odsouhlasení takového postupu, byla spolupachatelkou s případnou trestní odpovědností. Jiná situace by byla třeba v případě, že by nemovitost byla zařízená nábytkem. V takovém případě lze sepsat dvě smlouvy kupní. Jednu na nemovitost a druhou na věci movité. Pak by vše bylo v souladu s právními předpisy.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY