Chybějící podpis prodejce na rezervační smlouvě

Chybějící podpis prodejce na rezervační smlouvě

03.12.2016

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Nedávno jsme podepsali trojstrannou rezervační smlouvu na byt, kde figurují: zprostředkovatel (realitní kancelář), kupující (my) a prodávající. Jelikož prodávající není z blízkého okolí, podepsali jsme smlouvu prozatím jen my jako kupující a zprostředkovatel. S tím, že prodávající obdrží smlouvu od zprostředkovatele ještě ten den a podepíše jí a zprostředkoval nám jí posléze předá se všemi podpisy. Prodávající je momentálně údajně někde pryč a v daný den tudíž nedošlo k podpisu smlouvy z jeho strany. Na smlouvu byl zapsán datum podpisu 2.12. a je v ní uvedeno, že od podpisu je nutno zaplatit do 3 pracovních dní rezervační poplatek. Nevíme, kdy obdržíme smlouvu již s podpisem i prodávajícího. Dotaz zní, zda je tato smlouva bez podpisu prodávajícího platná? Nechceme posílat rezervační poplatek dříve, než budeme mít v ruce smlouvu se všemy podpisy.

Odpovědi na dotaz

Re: Chybějící podpis prodejce na rezervační smlouvě

Dobrý den. Smlouva nabude platnosti po podpisu posledního účastníka a od tohoto dne Vám začne běžet 3 denní lhůta na úhradu rezervačního poplatku.

Re: Chybějící podpis prodejce na rezervační smlouvě

Dobrý den, pokud zde není nějaký chytrý odstavec, ze kterého plyne povinnost uhradit rezervační poplatek jen po podpisu Vás a RK, tak nejste povinni nic uhradit, dokud se Vám do ruky nedostane smlouva s podpisy všech stran. S pozdravem Hlavatý.

Re: Chybějící podpis prodejce na rezervační smlouvě

Ps: samozřejmě chápu, že se bojíte, aby jste o nemovitost nepřišel, ale opravdu bych peníze bez platné smlouvy neposílala. Pěkný den.

Re: Chybějící podpis prodejce na rezervační smlouvě

Tato smlouva je platná pouze po podpisu všech třech stran. Pokud nemáte v ruce podepsanou smlouvu, smlouva je neplatná a rozhodně nikam peníze neposílejte. Co když si prodávající prodej rozmyslí...

Re: Chybějící podpis prodejce na rezervační smlouvě

Dobrý den, Tohle je velice nepříjemná situace, protože smlouva nabyde v platnost po podpisu všech učástníku, ve Vašem případě po podpisu majitele nemovitosti. Nejlepší varianout by byl dovětek/klauzule na parafu, přímo ve smlouvě, že datum splatosti se začíná počítat od navrácení smluv do vašich rukou. Čekam, že nic takového tam nebude. Pokud máte zavedené sankce při pozdním zaplacení, může Zprostředkovatel nebo majitel nemovotosti prohlasit, že ještě ten den (2.12) jím byla smlouva podepsaná a Vám by sankce vešla v platnost.

Re: Chybějící podpis prodejce na rezervační smlouvě

Smlouva bude platná až po podpisu všech zúčastněných stran.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY