Darovací smlouva - ideální polovina nemovitosti

Odpovědi na dotaz

Re: Darovací smlouva - ideální polovina nemovitosti

DOBRÝ DEN, PŘEVOD NA SYNA RESPEKTIVE DAROVÁNÍ NIC NEBRÁNÍ. JE TO ZCELA BĚŽNÝ POSTUP. JAK PSALA KOLEGYNĚ, POKUD BYSTE MĚLI DOMLUVENÉ PŘEDKUPNÍ PRÁVO JE NUTNÉ JEJ RESPEKTOVAT, POKUD ZAPSÁNO NA KATASTRU NENÍ, TAK MŮŽETE SE SVÝM PODÍLEM JAKKOLI NAKLÁDAT. POKUD V NEMOVITOSTI BYDLÍTE, ZVÁŽILA BYCH PŘI DAROVÁNÍ ZŘÍZENÍ VĚCNÉHO BŘEMENE DOŽITÍ ČI BYTU PRO VAŠI OSOBU. PŘÍJEMNÝ DEN

Re: Darovací smlouva - ideální polovina nemovitosti

Pokud se jedná o syna, pak souhlas majitele druhé poloviny nepotřebujete. Tady ještě doplním, v případě syna není nutné ani řešit eventuální předkupní právo, pokud byste měli s druhým majitelem vůči sobě zapsané předkupní právo na katastru. Předkupní práva (plynoucí ze zákona) při prodeji podílů na nemovitostech byla zrušena v červenci 2020. Pokud si je spolumajitelé sjednali z vlastní iniciativy a nechali zapsat do katastru, tak tato předkupní práva samozřejmě platí nadále. Pokud by toto byl Váš případ, v případě daru synovy by se k nim nenahlíželo.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY