Darovací smlouva - ideální polovina nemovitosti

Odpovědi na dotaz

Re: Darovací smlouva - ideální polovina nemovitosti

DOBRÝ DEN, PŘEVOD NA SYNA RESPEKTIVE DAROVÁNÍ NIC NEBRÁNÍ. JE TO ZCELA BĚŽNÝ POSTUP. JAK PSALA KOLEGYNĚ, POKUD BYSTE MĚLI DOMLUVENÉ PŘEDKUPNÍ PRÁVO JE NUTNÉ JEJ RESPEKTOVAT, POKUD ZAPSÁNO NA KATASTRU NENÍ, TAK MŮŽETE SE SVÝM PODÍLEM JAKKOLI NAKLÁDAT. POKUD V NEMOVITOSTI BYDLÍTE, ZVÁŽILA BYCH PŘI DAROVÁNÍ ZŘÍZENÍ VĚCNÉHO BŘEMENE DOŽITÍ ČI BYTU PRO VAŠI OSOBU. PŘÍJEMNÝ DEN

Re: Darovací smlouva - ideální polovina nemovitosti

Pokud se jedná o syna, pak souhlas majitele druhé poloviny nepotřebujete. Tady ještě doplním, v případě syna není nutné ani řešit eventuální předkupní právo, pokud byste měli s druhým majitelem vůči sobě zapsané předkupní právo na katastru. Předkupní práva (plynoucí ze zákona) při prodeji podílů na nemovitostech byla zrušena v červenci 2020. Pokud si je spolumajitelé sjednali z vlastní iniciativy a nechali zapsat do katastru, tak tato předkupní práva samozřejmě platí nadále. Pokud by toto byl Váš případ, v případě daru synovy by se k nim nenahlíželo.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím