Dotaz na prodej k zadlužené polovině domu

Odpovědi na dotaz

Re: Dotaz na prodej k zadlužené polovině domu

Dobrý den, prodat ideální polovinu lze, nicméně počítejte s tím, že cena za takový podíl bude výrazně nižší než polovina kupní ceny, v případě, že by se prodávala celá nemovitost. I rozdělení je možné v případě, že se např. v nemovitosti nacházejí 2 bytové jednotky a dohodnete na jejím rozdělení tzv. prohlášením vlastníka. Kde se nemovitost nachází?

Re: Dotaz na prodej k zadlužené polovině domu

Dobrý den, souhlasím s kolegy. Jen doplním variantu prodeje celého domu, pokud jste díky exekuci tuto možnost nezvažovali. Doporučuji ověřit výši dluhu, a pokud je dluh nižší nežli polovina tržní ceny nemovitosti, lze pak přistoupit ke zvážení varianty jeho vyplacení, a následného prodeje celé nemovitosti. Určitě ale doporučuji tento postup konzultovat s odborníkem, i zde hrozí určitá rizika. Základním předpokladem je domluva nejen s exekutorem, ale i s dlužníkem, obzvláště pokud danou nemovitost obývá, což není vždy jednoduché a přímočaré, i proto je zde vhodná třetí nezávislá osoba pro vyjednání podmínek. Každopádně při zvolení vhodné formy vyplacení exekucí je výnos z prodeje nemovitosti znatelně vyšší. Hodně štěstí, Lenka Zapletalová

Re: Dotaz na prodej k zadlužené polovině domu

Prodat ideální polovinu lze. Ikdyž je zatížena jak píšete. Dům můžete rozděli na dvě poloviny, ale ne při exekuci. Ale spíše za souhlasu exekutora.

Re: Dotaz na prodej k zadlužené polovině domu

Dobrý den. Jak píší kolegové. Prodat id.1/2 lze, nicméně není to výhodné. Cena bude hodně nízká a stejně budete těžko hledat kupujícího. Rozdělení domu na dvě poloviny není tak jednoduché. Vše musí být v souladu se stavebními předpisy. Např samostatné vstupy, samostatné veškeré přípojky, včetně odpadu, atd. Jednodušší je vyčlenit formou prohlášení vlastníka dvě samostatné bytové jednotky, nicméně si myslím, že exekutor tomu nebude v tuto chvíli svolný a myslím, že budete potřebovat jeho souhlas. Hodně štěstí.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím