Ideální polovina

Ideální polovina

19.09.2016

Dobrý večer,měla bych dotaz vlastnim ideální polovinu a rozhodla se k prodeji,druhá ideální má 4 vlastniky a dva z nich tam bydli chtěla sem dům rozdelit na dvě bytové jednotky ale jeden spoluvlastníků nesouhlasí nabízí mi cenu za moji polovinu o hodně nižší než je odhad drží mě v šachu jaké mám tedy řešení?soudně nechat dům rozdělit? Děkuji za odpověď s pozdravem Gabriela

Odpovědi na dotaz

Re: Ideální polovina

Dobrý den, rozhodně bych doporučil začít prodej ideální poloviny za plnou tržní cenu.

Re: Ideální polovina

Dobrý den, každé řešení, při kterém se spoluvlastníci nedohodnou na prodeji celé nemovitosti, je pro všechny spoluvlastníky nevýhodná. O koupi podílu bude malý zájem a když, tak jen ze strany spekulantů, kteří nabídnou nízkou cenu.

Re: Ideální polovina

Dobrý den. S prodejem raději ještě počkejte. Je dost pravděpodobné , že případný zájemce si bude chtít vzít na koupi hypotéční úvěr. V takovém případě se musí dát do zástavy celá nemovitost a všichni vlastníci musí souhlasit se zřízením zástavního práva , což Vám asi nebudou chtít všichni podepsat. Volila bych jiné řešení. Promluvte si se všemi vlastníky a vysvětlete jim výhody rozdělení domu na 2 bytové jednotky (to se provádí vložením listiny ''Prohlášení vlastníka nemovitosti''do katastru nemovitostí). Asi ta nejdůležitější výhoda : pokud by jste nemohla splácet své finanční závazky a exekutor by chtěl zabavit nemovitost , může tak učinit pouze s Vaší bytovou jednotkou , nikoliv jako tomu je nyní s Vaším podílem na celém domě. Chce to trochu diplomacie a věřím , že se zadaří.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím