Ideální polovina domu - prodej

Ideální polovina domu - prodej

02.10.2015

Dobrý den, chci prodat ideální polovinu domu a nejlépe celý, druhý majitel má též ideální polovinu a má na ni uvaleny exekuce, došlo k dražbám, polovina domu se neprodala.Potřebuji nemovitost prodat a nebo nabídnout k odkupu... Prý to lze řešit i bez druhého majitele, který je neznámo kde a na kontakt emailem nereaguje.

Odpovědi na dotaz

Re: Ideální polovina domu - prodej

v případně potřeby nás kontaktujte, řešíme to poměrně často

Re: Ideální polovina domu - prodej

DObrý den, řešil bych situaci jak navrhuje paní Váňová. POkusil bych se druhou polovinu vydražit a jako celek prodat. Rzhodně dosáhnete vyšší prodejní ceny, než pokud budete prodávat pouze svoji půlku.

Re: Ideální polovina domu - prodej

Dobrý den. V první řadě se obraťte na exekutora, který tento případ řeší. Bylo by pro Vás vhodnější, aby se prodávala celá nemovitost mimo dražbu. Prodejem se pak zabývá exekutorem vybrané realitní kancelář a prodej se uskuteční za běžnou cenu podle současného trhu.

Re: Ideální polovina domu - prodej

Dobrý den, dovolte mi upozornit na skutečnost, že pokud vlastníte ideální 1/2 nemovitosti nemáte oprávnění nabízet a prodat celou nemovitost. To jen pro upřesnění k vašemu dotazu. Svůj podíl na nemovitosti můžete prodat aniž budete jednat s dalším spoluvlastníkem /většinou již neplatí tzv. předkupní právo pro ostatní spoluvlastníky, až na zákonem stanovené výjimky/. Pokud je nemovitost zatížena exekučním příkazem k prodeji a proběhla již dražba, pravděpodobně bude následovat další, máte tedy příležitost nemovitost v dražbě získat celou a pak ji bez zatížení "právní vadou" (exekucí) prodat za tržní cenu. Ovšem nabízet a prodávat podíl na nemovitosti s "právní vadou" já osobně považuji za nemoudré. Běžný zájemce bude mít obavu, kdo se stane jeho druhým podílovým spoluvlastníkem na nemovitosti (kdo získá podíl v dražbě) a z takové situace vám hrozí riziko, že získáte jen velmi nízkou prodejní cenu ve srovnání se skutečnou hodnotou nemovitosti. Existuje ještě jiné řešení, a to prodat nemovitost (v součinnosti s oprávněným spoluvlastníkem) tomu, kdo ji přímo vykoupí a z kupní ceny vyřeší stávající exekuce. V takovém případě je zapotřebí vstoupit do jednání s exekutorem, zjistit výši finančních závazků (dluhů) a ověřit možnost jejich vyplacení. Ozvěte se, pokud vás taková cesta zajímá. Pokusím se pro Vás konkrétně najít řešení.

Re: Ideální polovina domu - prodej

Dobrý den, pokud pro Vás není reálné získat vydražením druhou polovinu domu a po té prodat jako celek, pak je v praxi prodej samotné poloviny za rozumnou cenu takřka nereálný, buď se jí nepodaří prodat vůbec nebo za výrazně nižší cenu než obvykle.

Re: Ideální polovina domu - prodej

Nejideálnější je domluvit se s tím kdo dražbu řeší a nabídnout svou polovinu za hodnotu ceny a nebo odkoupit druhou zatíženou půlku přímo v dražbě.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY