Ideální polovina domu - prodej v dražbě

Odpovědi na dotaz

Re: Ideální polovina domu - prodej v dražbě

dobrý den, upřesněte prosím svůj dotaz. Zda se ptáte na to, jestli můžete uplatnit své předkupní právo nebo zda se chcete soudit o nějaký podíl? Děkuji. Andrea Kohoutová

Re: Ideální polovina domu - prodej v dražbě

Předkupní právo v případě exekutorské dražby lze uplatnit předkupníkem pouze v rámci dražby samotné. Exekutor informuje spoluvlastníky o dražbě zasláním dražební vyhlášky. Předkupník se do dražby přihlásí ještě před jejím zahájením. Zájemci dává předkupní právo výhodu v tom, že nemusí podávat vlastní nabídku, vystačí s dorovnáváním nabídek dalších zájemců. Pokud se spoluvlastník s předkupním právem do dražby nepřihlásí, nemůže se ho již po jejím skončení dovolávat.

Re: Ideální polovina domu - prodej v dražbě

Dobrý den, úplně dotazu nerozumím. Pokud máte na dům předkupní právo a prodávající jej nechce akceptovat, musíte se obrátit na soud v rámci občansko-právního sporu. Nařízení dražby může zahájit pouze majitel, a to jen dobrovolné. Nedobrovolnou dražbu může nařídit až soud, jen zde nevidím spojitost s předkupním právem. Každopádně vydražení exekuované nemovitosti trvá 1-2 roky, vždy záleží na majetkoprávních vztazích zúčastněných a také na intenzitě kladení odporu exekuovaného. Ten může protáhnout vydražení nemovitosti klidně až na 5 let.

ZÍSKEJTE NABÍDKY OD MAKLÉŘŮ. VYBERTE SI TOHO NEJLEPŠÍHO.

Porovnejte si nezávazně hodnocení realitních kanceláří a makléřů, výši jejich provize a rozsah služeb a rozhodujte se na základě reálných zkušeností dalších klientů.

Pokračovat
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím