Ideální polovina domu - prodej v dražbě

Odpovědi na dotaz

Re: Ideální polovina domu - prodej v dražbě

dobrý den, upřesněte prosím svůj dotaz. Zda se ptáte na to, jestli můžete uplatnit své předkupní právo nebo zda se chcete soudit o nějaký podíl? Děkuji. Andrea Kohoutová

Re: Ideální polovina domu - prodej v dražbě

Předkupní právo v případě exekutorské dražby lze uplatnit předkupníkem pouze v rámci dražby samotné. Exekutor informuje spoluvlastníky o dražbě zasláním dražební vyhlášky. Předkupník se do dražby přihlásí ještě před jejím zahájením. Zájemci dává předkupní právo výhodu v tom, že nemusí podávat vlastní nabídku, vystačí s dorovnáváním nabídek dalších zájemců. Pokud se spoluvlastník s předkupním právem do dražby nepřihlásí, nemůže se ho již po jejím skončení dovolávat.

Re: Ideální polovina domu - prodej v dražbě

Dobrý den, úplně dotazu nerozumím. Pokud máte na dům předkupní právo a prodávající jej nechce akceptovat, musíte se obrátit na soud v rámci občansko-právního sporu. Nařízení dražby může zahájit pouze majitel, a to jen dobrovolné. Nedobrovolnou dražbu může nařídit až soud, jen zde nevidím spojitost s předkupním právem. Každopádně vydražení exekuované nemovitosti trvá 1-2 roky, vždy záleží na majetkoprávních vztazích zúčastněných a také na intenzitě kladení odporu exekuovaného. Ten může protáhnout vydražení nemovitosti klidně až na 5 let.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY