IDEÁLNÍ POLOVINA NEMOVITOSTI

IDEÁLNÍ POLOVINA NEMOVITOSTI

23.11.2016

Dobrý den, jsem vlastníkem ideální poloviny, druhou sourozenec zadlužil a nyní je na ní exekuce. Chtěli jsme za něho dluh uhradit a rozdíl bychom mu doplatili, ale není s ním žádná domluva. Nemovitost nelze dělit a my o ni nechceme přijít. Je ještě nějaká možnost obrátit se na soud anebo už musíme počkat, dokud neproběhne exekuce. Nemůžeme dělat ani žádné opravy, které by byly potřeba. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na dotaz

Re: IDEÁLNÍ POLOVINA NEMOVITOSTI

V případě, že půjde ideální polovina nemovitosti do dražby, můžete ji také v dražbě koupit čímž si urychlíte celý proces. Samozřejmě zde není jistota za jakou cenu podíl koupíte. Můžou zde být i jiní účastníci, kteří mohou podíl také koupit. Pokud budete vyplácet dluh za původního vlastníka nemáte jistotu, že nemá další jiné dluhy. Pokud ano, dojednejte si s ním na základě kupní smlouvy podmínky a vyplaťte dluhy. Tohle je další varianta oproti variantám, které uvedli kolegové. Pokud budete potřebovat pomoci, obraťte se na mne, řešil jsem tyto případy již vícekrát.

Re: IDEÁLNÍ POLOVINA NEMOVITOSTI

Dobrý den, pokud sourozenec nekomunikuje, nezbyde vám asi nic jiného, než počkat na případnou dražbu jeho podílu. Doporučuji zkusit kontaktovat exekutora, který exekuci vede a zeptat se, zda vymáhání pohledávky k dražbě vede.

Re: IDEÁLNÍ POLOVINA NEMOVITOSTI

Dobrý den. Pokud není se spoluvlastníkem dohoda možná , bylo by dobré domluvit se s exekutorem. Dle mých zkušeností je ale celkem pravděpodobné , že nezůstane jen u jedné exekuce a že dluhů bude přibývat. Doporučuji zřídit si u katastru službu na hlídání Vaší nemovitosti . Nestojí to velké peníze a Vy budete velmi rychle informováni , že v katastru na Vaší nemovitosti probíhá nějaká změna. Ujasněte si , jakým způsobem by jste chtěli financovat koupi podílu spoluvlastníka , aby jste byli připraveni , až se dozvíte , že se připravuje dražba. Šance , že dražbu vyhrajete , je velká , o podíly na nemovitostech je nízký zájem.

Re: IDEÁLNÍ POLOVINA NEMOVITOSTI

Dobrý den, samozřejmě ideální by byla domluva. Pokud jí druhý vlastník odmítá, spojila bych se v první řadě s exekutorem - požádejte ho, aby zatím nemovitost nedával do dražby, že máte zájem dluhy uhradit. Nabízí se i varianta, že dluhy uhradíte a pak podáte žalobu k soudu o určení vlastnictví – buď zvýšení Vašeho podílu na nemovitosti (úměrně k zaplaceným dluhům) nebo rovnou na celý podíl (s tím, že rozdíl mu doplatíte).

Re: IDEÁLNÍ POLOVINA NEMOVITOSTI

Dobrý den. Co nejdříve se obraťte na příslušného exekutora a s ním jednejte o podmínkách vyplacení exekuce. Z mojí zkušenosti se ve většině případů tímto způsobem vše nechá vyřešit. Držím palce.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY