Ideální polovina RD - vyplacení

Ideální polovina RD - vyplacení

15.11.2020

Dobrý večer,

s bývalou přítelkyní vlastníme každý ideální polovinu RD, který je těsně před dokončením rekonstrukce. Já mám na sebe hypotéku, kde je bývalá řítelkyně vedená jako spoludlužník.

Bohužel nejsme jeden druhého schopni vyplatit, bývalá přítelkyně dům prodat nechce, naopak se tam chce nastěhovat a RD užívat s tím, že mi nebude bránit v přístupu do nemovitosti. Je toto možné a jak lze situaci, prosím, řešit?

Děkuji za odpověď.

L.

Odpovědi na dotaz

Re: Ideální polovina RD - vyplacení

Jestli jste oba dva majitele tak z celým prodejem musíte souhlasit oba, ale je tu možnost odprodeje podílu nemovitosti samozřejmě za jinou částku než je tržní odhad.

Re: Ideální polovina RD - vyplacení

Dobrý den, je několik možností, jak se vzájemně vypořádat. 1. Odprodáte bývalé přítelkyni svou 1/2 (ona vás vyplatí), ale jak říkáte, to asi nebude možná varianta. 2. Domluvíte se oba na prodeji a prodáte společně celý dům. Z prodejní ceny se doplatí hypotéka a zbytek peněz si rozdělíte. 3. Prodáte pouze svou 1/2. Ta se však bude velice špatně prodávat. Protože vaše přítelkyně i nový majitel 1/2 by měli oba přístup do celého domu a mohli by tam bydlet. Protože vlastnictví ideální 1/2 znamená, že vlastníkovi patří polovina každého kousku domu. Může se najít někdo, kdo bude chtít 1/2 koupit, ale to by bylo za výrazně menší cenu, než kdyby se prodával celý dům. Bohužel jiná možnost moc není. Nejvýhodnější varianta je se domluvit a prodat dům jako celek. S pozdravem, Lukáš Burša
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

98%

klientů doporučuje tento portál
Zobrazte si naše reference

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím