koupě domu

koupě domu

02.06.2017

Dobrý den, mohu se zeptat co znamená pro kupujícího zákaz zcizení a zatížení a zástavní právo smluvní? a je pro mne lepší se této nemovitosti raději vyhnout?Může za těchto okolností být nemovitost prodána?a nebudu mít v budoucnu problémy s bývalým majitelem nemovitosti a jeho dluhy?Děkuji

Odpovědi na dotaz

Re: koupě domu

Dobrý den, nesouhlasím s názorem makléře výše... Můžete nemovitost bez obav koupit, musíte však od zástavního věřitele získat vyčíslení. Zástavní právo smluvní = hypotéka/půjčka majitele Zákaz zcizení = nelze převést bez souhlasu toho kdo majiteli půjčoval peníze. V případě půjček od bankovní instituce je to běžné a získání vyčíslení jednoduché na vyžádání. V případě nebankovních institucí je to těžší, ale také řešitelné. V případě fyzických osob je to složitější, a doporučuji nečinit žádné kroky, dokud nevyzískáte vyčíslení a písemný souhlas s odstraněním zástavy (což věřitel nechce dávat, jelikož by se mohlo stát, že by odstranil zástavní právo smluvní, byla složena kupní cena k advokátovi, a těsně potom by například prodávající zemřel, advokát by tak musel kupní cenu vrátit prodávajícímu (dědicům) a věřitel by neměl ani zástavu na nemovitosti ani peníze)

Re: koupě domu

Dobrý den. To znamená , že si majitel nemovitosti vzal hypotéční úvěr na koupi nebo rekonstrukci nemovitosti. Taková nemovitost se smí prodat , ale pouze se souhlasem zástavního věřitele. Doporučuji vyžádat si od kupujících prohlášení zástavního věřitele (banky) , že souhlasí s prodejem nemovitosti a za jakých podmínek bude uvolněna zástava z nemovitosti. Nejschůdnější variantou ale bývá dohoda s příslušnou bankou o převzetí úvěru kupující.

Re: koupě domu

Dobrý den, nejprve je potřeba komunikace s bankou a po vyplacení hypotečního úvěru je možné nemovitost nabýt. S pozdravem

Re: koupě domu

Dobrý den, v praxi opravdu ani nemůžete nemovitost s označením "Zákaz zatížení či zcizení" přepsat na nového majitele. Takže opravdu se těmto nemovitostem vyhnout.

Re: koupě domu

Dobrý den, v případě, že budete mít zkušeného realitního makléře, nemusíte se takové nemovitosti bát. Majitel si bral hypoteční úvěr a banka si na nemovitost dala zástavu. Ve chvíli koupě bude banka informována a z advokátní úschovy se vyplatí dluh, následně bude smazáno zástavní právo.

VYBERTE TOHO PRAVÉHO MAKLÉŘE

Odešleme vám nabídku makléřů s jejich hodnocením od klientů. Vyberete si toho, který se vám bude líbit nejvíce.

envelopeVáš e-mail
Profily makléřů
Upozornění: Odpovědi v realitní poradně vyjadřují názor realitních makléřů na danou problematiku. Dané odpovědi nelze považovat za jediné možné správné. Portál Srovnání Makléřů.cz nemůže nést odpovědnost za škody způsobené použitím nebo důvěrou v informace obsažené na těchto stránkách.

SPOLUPRACUJÍCÍ REALITKY